Щороку 19 січня дуже важливий релігійний свято – Хрещення Господнє. Звичайно, з подібним торжеством пов'язана дивовижна кількість прикмет, традицій і подібних речей. І всі віруючі люди намагаються дотримуватися цього. І звичайно, дуже важливе місце серед всіх святкових традицій займає вода, адже вважається, що вона 19 січня має особливу силу. Так само, люди майже завжди ходили в цей день до церкви, щоб освятити її. І ми вирішили розповісти вам, коли потрібно святити воду.

Хрещення Господнє 2021: коли потрібно освятити воду

Тут все досить просто. Священики щорічно проводять велике освячення води 18 і 19 січня. Тобто у Водохресний святвечір і Хрещення Господнє відповідно. І насправді немає ніякої різниці між цими днями, адже обряд буде один і той же, так і традиції у свята майже не різняться.

А сама назва процесу "велике очищення води" має зв'язки з урочистим обрядом, який полягає у згадці про події, що став прототипом обряди обмивання гріхів водою. Водосвяття відбувається двічі, перший раз у Водохресний Святвечір – 18 січня, другий раз у саме свято – Хрещення Господнє.

Вважається, що вода, яку освятили на Хрещення Господнє, володіє великою сильною. Та може не тільки захищати людину від хвороб та злих сил, але майже відразу ж зцілити від недуг і позбавити від усіх гріхів.

Звичайно, щоб освятити воду в храмі, потрібно заздалегідь ознайомитися з розкладом проведення чину освячення води і прийти до церкви заздалегідь, адже людей буде дуже багато.

Популярні новини зараз
Натискання ядерної кнопки путіним та реакція заходу: експерт розповів, чого можна чекати Катя Нікітіна проміняла "Жіночий квартал" на бутси з гетрами і вирушила підкорювати український футбол: "Підписала контракт" Олексій Данилов пояснив, чому оточення путіна вже готове до повалення Чи справді треба боятися цьогорічної зими: українців потішили несподіваною новиною
Показати ще

Звичайно, всі ми розуміємо, що Хрещення Господнє ставлення до води особливе, адже вона не просто свята, а хрещенська. Після того, як ви зробили все в церкві, її потрібно відразу ж віднести додому. Там нею кропили кути, або ж просто залишали десь. Вважалося, що вода, освячена в Хрещення Господнє, буде захищати всю сім'ю і будинок, де вони живуть цілий рік, аж до наступного свята.

Дивіться: Хрещення Господнє: історія християнського свята та основні традиції

Тепер ви знаєте, як і коли потрібно святити воду на Водохреще і точно нічого не пропустіть свято.