Якщо президент Володимир Зеленський не відреагує на заклик Литви припинити імпорт струму з Білоруської АЕС, це буде означали що українська влада відмовляється від стратегічного партнерства в Європі на користь зближення з країною-агресором Російською Федерацією.

Про це заявила голова комітету Верховної ради з питань інтеграції України до Європейського Союзу Іванна Климпуш-Цинцадзе.

«А якщо ми адекватно не зреагуємо на заклик президента Литви, то це буде означати, що Україна все-таки попри свої гасла і попри гасла очільників країни все-таки розвертає свій корабель в бік Російської Федерації, а не в бік Європи і не в бік наших стратегічних партнерів, як Литви», - заявила вона в ефірі телеканалу «Україна 24».

Вона наголосила, що інтеграція України до Європейського союзу несумісна з за купівлями струму у Росії в тому числі із збудованої силами РФ атомної електростанції в Білорусі.

«Ми повинні, якщо розраховуємо на своїх друзів і якщо плануємо дійсно інтегруватися в Європейський Союз, то відмовитися від цих поставок електроенергії з російської білоруської АЕС і з Росії безпосередньо», - додала нардеп.

Популярні новини зараз
День Прокла 3 грудня: витирайтеся виворотом білизни, нікуди не їдьте і моліться, традиції та заборони суботи Хто такий Персі Хайнс Вайт: всі подробиці про красеня Ксав'єра з "Венздей" від Netflix Індексація пенсій з 1 грудня: кому з літніх українців пощастить із надбавкою Українці більше не побачать доларів? Що буде з курсом під кінець року
Показати ще

Вона також наголосила, що уряд і депутати монобільшості під тиском лобістів російського струму не поспішають виправити свою помилку і заборонити імпорт електроенергії з Росії і Білорусі.

Як повідомлялося раніше, 18 березня Президент України Володимир Зеленський підтримав ідею обмеження імпорту струму з Росії і Білорусі і дав відповідне доручення уряду. Згодом Міністерство енергетики пообіцяло припинити імпорт.

Україна відновила імпорт російської електроенергії з січня 2021 року. За перші два місяці було імпортовано понад 600 млн кВт годин на суму 900 млн грн.

Поставки здійснюються як напряму з Росії, так і в обхід через Білорусь. Основним імпортером струму з Білорусі стала компанія «Дніпросталь-Енерго» Віктора Пінчука.