Не дивлячись на розширення повноважень працівників ТЦК після нещодавніх змін у законодавстві, існують сценарії, коли військовозобов'язаний має право відмовитися від прийняття мобілізаційного розпорядження.

Вручення повістки. Фото: скрін youtube
Вручення повістки. Фото: скрін youtube

По-перше, важливо перевірити правильність оформлення документу. Згідно з чинним законодавством, повістка повинна містити чітко визначену інформацію: номер повістки, ПІБ військовозобов'язаного, місце реєстрації, дату вручення, адресу військкомату, час прибуття до ТЦК, а також підпис посадової особи та наявність мокрої печатки.

По-друге, ви маєте право відмовитися від підписання документу та надання інформації про себе, якщо особа, яка вручає повістку, не представилась та не надала доказів своїх повноважень.

Згідно з правилами дій державних органів щодо громадян, особа, яка вимагає надати документ, повинна спочатку сама представитись та надати відповідні документи, що підтверджують її повноваження. Це основний принцип, який дозволяє військовозобов'язаному упевнитися в легітимності вимог.

Популярні новини зараз
"Судний день" буде вже у серпні 2024 року: що значить дата "трьох вісімок" і як її пережити Нові правила для водіїв: де і коли можуть перевіряти військовий квиток Коли бронювання вже не врятує: чому чоловіків можуть забрати до війська Українцям будуть по-новому вручати повістки: все зміниться з 16 липня
Показати ще

У випадках, коли особа має підставу для відстрочки від мобілізації, але ще не встигла підтвердити це відповідними документами у ТЦК, важливо бути проактивним у захисті своїх прав. Чоловік, якому вручають повістку, має дотриматися наступних кроків:

  1. Отримати повістку: У разі отримання повістки важливо не панікувати, але діяти оперативно.
  2. Зібрати документи: Особа повинна зібрати всі необхідні документи, які підтверджують її право на відстрочку від мобілізації.
  3. Подати документи до ТЦК: Це ключовий крок у процесі отримання відстрочки.
  4. Пройти ВЛК: Особа може бути направлена на Військово-лікарську комісію (ВЛК) для оцінки її стану здоров'я та можливості служби у Збройних Силах.

Тільки після виконання цих кроків особа отримає дійсну відстрочку від мобілізації, або буде вирішено інше питання, пов'язане з її призовом.

Раніше ми повідомляли, що Українці намагаються зберегти своє майно перед законом про мобілізацію: що хочуть встигнути

Нагадаємо: Українцям показали нові правила відстрочки від мобілізації