Народне свято "Федор Житник" відзначається 16 травня (за старим стилем – 29 травня). Цього дня вшановують пам'ять преподобного Феодора Освяченого, ігумена.

Інші назви свята: "Федор", "День Федора Житника". Житником день прозвали за те, що він вважався останнім сприятливим днем ​​для посіву жита – хлібних злаків ячменю, пшениці, жита та вівса.

Сьогодні варто постаратися зрозуміти свої сни. Не факт, що вони збудуться, але можуть нести вам важливу інформацію, яка допоможе в майбутньому. День також чудово підходить для того, щоб починати важливі справи, очищати організм, відвідувати сауну чи масажний салон. Найбільше у коханні пощастить у цей день гордим та незалежним жінкам.

Сьогодні обов'язково потрібно приготувати кашу, можна навіть не одну. Зазвичай готують манну, пшеничну чи гречану. Також просять Бога, щоб був добрий урожай злаків та зернових. Є ще прикмета, якщо на столі буде багато різних каш, то весь рік сім'я не голодуватиме.

Популярні новини зараз
Ухилянтам пояснили, коли у них почнуть відбирати речі Лафа скінчилася, дострибалися: 9 причин, чому українці не отримають субсидію у 2024 році Кожному члену сім'ї по 3600 грн: українцям обіцяють тримісячну підтримку Вершкове масло та соняшникова олія: українців попередили про нові ціни
Показати ще

Раніше це був якраз час підготовки до весілля, та й зараз весна та літо найприємніший час для таких заходів. Тому слід сьогодні випрати та посушити рушники, але так, щоб ніхто не бачив, інакше може позаздрити та наслати прокляття. Потім їх збризкують святою водою та читають молитви, щоб молодим було щастя.

Ще є повір'я, що якщо сьогодні занедужає майбутня наречена, вона рано овдовіє. Так як це дуже страшно, то треба піти до церкви і поставити свічку за своє здоров'я та свого коханого.

Якщо ви сьогодні вирушаєте у поїздку, то потрібно під подушку перед сном покласти трохи жита. Його слід загорнути або в хустку матері, або літньої кровної родички. Потім цей вузлик треба взяти в дорогу, як оберіг.

День насправді не дуже вдалий, тому саме сьогодні намагаються всіляко залучити щастя та благополуччя до свого життя різними обрядами, ритуалами та змовами.

Визначено вік щастя
Визначено вік щастя

Що не можна робити 16 травня

Серед заборон, що сьогодні не можна робити - поганословити, лаятися, відмовляти у допомозі, заздрити.

У народі день вважається одним із найнещасливіших у році, тому повір'я радять 16 травня бути гранично обережним у всьому.

Нагадаємо про перенесення церковних свят, чи змінилася дата Вознесіння Господнього: традиції та заборони важливого дня.

Раніше ми повідомляли, що настав час молитися: найсильніші слова за Україну, які треба говорити щодня.