Міністерство освіти і науки України запроваджує нові підходи до оцінювання учнів 5-9 класів. Нещодавно затверджені рекомендації спрямовані на те, щоб зробити навчальний процес більш адаптованим до індивідуальних потреб кожного школяра, забезпечуючи гнучкий підхід до оцінювання.

Однією з головних новацій стало запровадження Свідоцтва досягнень учня, яке замінює традиційні оцінки. Це документ, що детально відображає успіхи школяра в навчанні.

Школярі, фото: Pixabay
Школярі, фото: Pixabay

Свідоцтво складається з двох частин:

Оцінка навчальної діяльності
Ця частина охоплює оцінювання ключових компетенцій учня, таких як критичне мислення, здатність виражати свою думку та ініціативність. Замість звичних оцінок, вчителі визначають рівень досягнень: «Значні успіхи», «Помітний прогрес» або «Потребує підтримки». Цю частину можуть заповнювати всі вчителі разом або ж класний керівник.

Популярні новини зараз
В Порошенка зібрали з українців 17 млн грн на ЗСУ, але гроші витратили на судову заставу екс-чиновнику, - експерт Мер образився на коментар жінки у Facebook і "настукав" на її чоловіка ТЦК: "Я його, виявляється, знаю..." Без нафти все розвалиться, включаючи літаки: експерт пророкує швидкий крах економіки росії Не беріть слухавку, якщо бачите ці номери: шахраї залишать без копійки
Показати ще

Підсумки навчання
Цей розділ містить оцінки, які виставляються кожного семестру та наприкінці року. Спочатку вчителі оцінюють досягнення учнів за певними групами результатів, визначеними в Державному стандарті. Потім ці оцінки формують загальний бал за семестр, а на основі семестрових оцінок виставляється річна оцінка.

Міністерство підкреслює необхідність індивідуалізації підходу до оцінювання, враховуючи освітні потреби та особливості кожного учня. Це нововведення покликане підтримувати школярів у процесі навчання, особливо в умовах, коли можливі освітні прогалини, зокрема через пандемію.

Нагадаємо, Вихідні - за партами: школи запроваджують шестиденку, щоб впоратися з відключеннями світла взимку

Раніше ми розповідали, що Україна планує повернути за парти 300 тисяч дітей: нові правила для учнів

Також, Українські школярі самі обиратимуть, чому навчатись – шкільну програму повністю перекроять