В Україні можуть з'явитися мобільні дитячі садки — новий формат дошкільної освіти, розроблений Міністерством освіти і науки. Вони стануть альтернативою традиційним дитсадкам у місцях, де відсутні звичайні освітні заклади.

Мобільний дитсадок — це спеціально облаштований транспортний засіб або мобільна команда педагогів, яка працюватиме у пристосованих приміщеннях. Головна мета такого нововведення — забезпечити доступ дітей до освіти незалежно від місця проживання.

Дитячий садок, фото: суспільне
Дитячий садок, фото: суспільне

Мобільний дитсадок виїжджатиме в громади за визначеним графіком і функціонуватиме щонайменше двічі на тиждень. Тривалість занять становитиме не менше двох годин. Загалом діяльність таких закладів триватиме не менше п’яти місяців на рік.

Особливу увагу приділятимуть створенню безпечного освітнього середовища, а також співпраці з батьками на засадах педагогіки партнерства. Транспортний засіб, який виконуватиме роль дитсадка, розміщуватиметься поблизу дитячих майданчиків або зон, де можна організувати ігрові модулі.

Популярні новини зараз
"Приват24" заблокує рахунки українців в банку: як не втратити доступ до грошей Які спеціалісти будуть затребувані у Німеччині у 2026 році Пенсіонерам додадуть 1000 гривень Пенсіонерам дали 10 днів: про які зміни потрібно повідомити
Показати ще

Діяльність мобільних дитсадків фінансуватиметься за рахунок бюджету, коштів засновників, батьківських внесків або благодійної допомоги. Водночас передбачається обговорення цього проєкту з громадськістю, яке триватиме до 22 січня 2025 року.

Нагадаємо, українські діти не бачать шкіл: деякі навіть не можуть навчатися онлайн

Раніше ми розповідали, що студенти шокували результатами тестувань: які професії залишаться без компетентних фахівців

Також, українських школярів готують до міжнародного випробування: які знання перевірятимуть