29 травня 2026 року для сотень тисяч українських учнів пролунав останній дзвоник. Навчальний рік, що минув під сиренами повітряних тривог, в укриттях та в умовах постійних відключень електроенергії, нарешті добіг кінця. І хоча свято в більшості шкіл було скромним — без гучних концертів і масових гулянь — емоції переповнювали і дітей, і вчителів, і батьків.
Підпишись на наш Viber: новини, гумор та розваги!
ПідписатисяПідземна школа, що стала сценою для прощального вальсу
Особливо зворушливим видався останній дзвоник в одному з українських міст, де діти навчалися у спеціально облаштованій підземній школі. Попри відсутність традиційної актової зали, випускники не відмовилися від прощального вальсу. Прямо в приміщенні бомбосховища, переобладнаного під навчальні класи, зазвучала музика, а дівчата у вишиванках закружляли з однокласниками.
«Це було неймовірно зворушливо. Ми розуміємо, у яких умовах живуть наші діти, але вони показали, що навіть війна не здатна вкрасти у них дитинство», — ділилися враженнями батьки випускників.
Понад 300 відзнак, 18 тисяч випускників: цифри, що надихають
За даними місцевих управлінь освіти, лише на Дніпропетровщині навчальний рік завершили майже 18 тисяч одинадцятикласників. У Миколаєві понад 34 тисячі школярів попрощалися зі школою, з них більше 300 — отримали атестати з відзнакою. В Одеській області цьогоріч близько 16 тисяч юнаків та дівчат вирушили зі шкільних лав у доросле життя.
У Чернігові останній дзвоник пролунав для понад 1300 випускників. Міська влада зазначила, що попри всі труднощі воєнного часу, освітній процес у місті не переривався — працювали й очні класи, й дистанційні формати навчання.
Без кульок і гучних свят, але з надією
Цьогорічний останній дзвоник у більшості регіонів України пройшов без традиційного розмаху. Жодних запусків повітряних кульок, жодних багатолюдних лінійок. Натомість — камерні зустрічі в класах, слова подяки вчителям і тихі обійми на шкільному подвір'ї.
Попереду у випускників — національний мультипредметний тест, вступ до вишів та перші дорослі рішення. А для решти школярів — довгоочікувані літні канікули, які цього року стартують одразу після останнього дзвоника.
Раніше портал Знай повідомляв, вступ у виші за новими правилами: що чекає випускників у 2027 році.