Держекоінспекція почала природоохоронну акцію Новорічна ялинка – 2021», під час якої посилить контроль за легальною реалізацією ялинок спільно з правоохоронцями та органами місцевого самоврядування.

«В рамках цього заходу Держекоінспекцією вже підготовлено та направлено наступні доручення:

  • обласним державним адміністраціям та Київській міській державній адміністрації – попередити лісогосподарські підприємства про неухильне виконання ними законодавчих вимог в частині охорони лісу та проведення заходів для протидії вирубкам;
  • національній поліції України – посилити заходи контролю за місцями торгівлі та зберігання хвойних насаджень;
  • територіальним підрозділам ДЕІ – сформувати план профілактичних та роз’яснювальних заходів для населення і погодити його з органами місцевого самоврядування та Нацполіцією.

Ці рішення дозволять активізувати природоохоронний контроль та забезпечити легальну та прозору підготовку новорічних ялинок для продажу», - заявив голова ДЕІ Андрій Мальований.

У передноворічний період збільшуються обсяги незаконної вирубки ялинок для продажу, і щороку її масштаби зростають.

«Так, у передноворічну пору з 28 листопада 2019 року по 16 січня 2020 року ДЕІ розрахувала 695,9 тисяч гривень збитків. Це у три рази більше, ніж протягом аналогічного періоду 2018-2019 років. Штрафи сягнули 45,6 тисяч гривень, що вдвічі перевищує показник попереднього року», - підкреслив Андрій Мальований.

Популярні новини зараз
Яку техніку не можна заряджати від автомобільного акумулятора: причини та наслідки помилок Як не "вбити" свій телефон взимку: чого не можна робити з гаджетом у холоди та морози ПриватБанк попередив власників депозитів про важливі зміни Солодкі рогалики до чаю за лічені хвилини: ідеальний рецепт, коли обмаль часу на приготування
Показати ще

Посадовець також наголосив на дотриманні природоохоронного законодавства звичайними громадянами.

«Крім того, хочу наголосити, що за збереження та охорону лісів України відповідальні всі – від посадовців до звичайних громадян. Велика кількість хвойних дерев знищується українцями самовільно.

Якщо ви все таки хочете бачити вдома живу ялинку на Новий рік, то її можна придбати законно. Найліпший варіант - штучна або ж дерево у кадці, яке потім можна висадити біля будинку», - додав Андрій Мальований.