Холодильник - така ж базова річ в господарстві будь-якої сучасної людини, як вхідні двері або санвузол. Без холодильного апарату ми не можемо вести наш побут, закуповувати і зберігати їжу і напої, готувати і приймати гостей і найголовніше зберігати наші продукти тривалий час.
Підпишись на наш Viber: новини, гумор та розваги!
ПідписатисяЗдається, що холодильник - універсальний пристрій, який підходить для заморозки і зберігання всіляких продуктів харчування, але це не так. Деякі з них псуються від зберігання в холоді або повністю втрачають свої смакові якості і поживні властивості.
У цій статті ми розповімо, які продукти не можна зберігати в холодильнику і чому, а також підкажемо, як правильніше буде зберігати їжу, так щоб вона продовжувала дарувати нам свій смак і поживні властивості.
Банани
Найпопулярніші і доступні екзотичні фрукти не рекомендують зберігати в холодильнику, де вони втрачають свій смак і поживні речовини. Крім того, в холоді ваші фрукти втрачають шанси на остаточне дозрівання.
Картопля
Картоплю категорично забороняють зберігати в холодильнику. Бульбу краще зберігати в сухому, темному і прохолодному місці - в підвалі, на горищі, в коморі або балконі. Вся справа в тому, що крохмаль швидше розщеплюється на глюкозу на холоді через що картопля стане в рази калорійнішою, ніж зазвичай, втратить свої вітаміни і мікроелементи.
Помідори
Популярні овочі люблять тепло і бояться холоду, в якому вони швидко втрачають смак і аромат, а також швидше псуються. Для того, щоб зберегти свої томати, їх потрібно зберігати при кімнатній температурі.
Авокадо
Даний екзотичний фрукт рекомендують зберігати поза холоду. У нашій країні авокадо найчастіше продається недоспевшім, так що йому потрібно дати трохи часу доспіти в кімнатних умовах, а не ховати його в холодильник, в якому він остаточно втратить всі свої смакові переваги.
Цибуля
Один з найбільш поширених овочів в Україні також не рекомендується зберігати в холодильнику, так як цибуля втрачає свій смак, швидко набирає вологу і починає псуватися. Лук почне поширювати свій аромат на інші продукти, а прибрати запах потім буде вкрай складно. Овоч, тим більше розрізаний, потрібно зберігати в кімнатних умовах і не слід піддавати термічної обробки до вживання в їжу. Лук можна зберігати в контейнері для овочів, ягід або фруктів, який сьогодні можна знайти на кожній кухні країни.
Мед, рослинне молоко
Один з найскладніших продуктів не рекомендують зберігати в холодильнику. Мед моментально втратить в холоді всю тонкість смаку і унікальні природні якості, які роблять його універсальним десертом і засобом народного цілительства. Зберігання меду в правильних умовах вкрай важливо для збереження його лікувальних властивостей. Ідеальна температура для меду - 14-18 градусів за Цельсієм.
Консерви і соління з овочів
Всупереч поширеній думці, консервацію потрібно зберігати в кімнатній температурі, а не в холодильниках. Овочі не зможуть швидко зіпсуватися навіть після відкриття через те, що там занадто багато солі, оцту і приправ. Готова продукція, як правило, обов'язково повинна зберігатися в кімнатних умовах. Відзначимо, що також ми зберігаємо крупи, молочний порошок, каву і багато інших популярних продуктів. Термін тривалого зберігання покупної консервації також можна дізнатися на етикетці.
Соуси і приправи
Всі сучасні кетчупи, соуси, майонези і приправи не повинні зберігатися в холоді. Вони сповнені консервантів, солі та оцту, які не дозволять їм зіпсуватися. Крім того, відчути всю повноту смаку соусу можна лише після того, як він деякий час простоїть при кімнатній температурі. Скільки максимально довго може зберігатися кетчуп або соус можна дізнатися на етикетці.
Коньяк
Багато хто любить прохолодний коньяк, але даний напій, створений на основі живого винного спирту, заборонено надмірно охолоджувати. Коньяк, після розтину пляшки, втратить всі свої властивості і глибину смаку, що не дозволить насолодитися вам його особливостями. Відзначимо, що алкоголь це та рідина, яка довго зберігатися, так що дотримуватися цього правила з метою збереження властивостей потрібно обов'язково.
Цитрусові, ківі, манго і яблука
Популярні в нашій країні апельсини, лимони, лайм, мандарини, грейпфрути та Памела не рекомендують зберігати в холодильнику. Фрукти швидко набираються вологи і починають гнити, крім того при тривалому зберіганні вони втрачають свій аромат, смак і корисні властивості. Зберігаються вони в коморі або на балконі.
Хліб
Раніше наші бабусі й дідусі часто зберігали хліб в холодильнику заради його збереження, але в наші дні такої необхідності немає. Хліб залишається смачним лише свіжим, а при заморожуванні він швидко черствіє і стає непридатним до споживання. Відзначимо, що швидко м'ясо і деякі його екзотичні види, зокрема перепелине, обов'язково повинні зберігатися на морозі.
Шоколад
Солодощі не рекомендують зберігати в холоді, так як при заморожуванні вони виробляють конденсат, який виступає на плитці у вигляді білого шару. Від цього шоколад, ціни на який зростають день у день, не псується, але втрачає гостроту смаку і корисні властивості.
Додамо, що ліки деяких видів також не варто зберігати в холодильнику, а порядок їх змісту варто уточнити у виробника. Теж стосується і окремих категорій риби, яка може зіпсуватися і стати небезпечною для людини, якщо умови її зберігання будуть невірними.