Колишня в.о. міністра охорони здоров'я України Уляна Супрун пояснила, як виховання дитини вплине на її доросле життя. Про це вона написала на своїй сторінці у Фейсбуці.
Підпишись на наш Viber: новини, гумор та розваги!
Підписатися"Те, як людину виховують в дитинстві, безумовно, згодом впливатиме на її доросле життя. І добре, якщо дитина зростає в безпечному та турботливому середовищі, коли батьки стають рольовими моделями й сприяють формуванню свідомої та здорової людини у розрізі фізичного і ментального здоров’я. На жаль, так відбувається не завжди.", - пояснила вона.
Як зазначила Супрун, в Україні фізичне насильство досі вважається одним із прийнятних методів виховання дитини. Вона наводить шокуючу статистику: майже 30% батьків вдаються до фізичного покарання дітей рідко, а 10% — регулярно.
Уляна Супрун таку неприйнятну поведінку батьків пояснює тим, що їх самих виховували в такому середовищі. Навіть не усвідомлюючи, що вони можуть завдавати дитині шкоди, вони продовжують впроваджувати ці практики, коли вже самі стають батьками, додала вона.
"Пригадайте, як часто ви чули від батьків "А подивися на Оксану з паралельного класу, вона так гарно вчиться, а ти лінуєшся" або "Ти не будеш таке одягати, це виглядає розпусно, ось я принесла тобі кофтинку". Це щонайменше не дає простору для самовираження та культивує в почуття власної неповноцінності. Це також можна розцінювати як один із видів психологічного насильства.", - пояснила Супрун.
Колишня міністерка охорони здоров'я пояснила, що емоційне (або психологічне) насильство — це модель поведінки, яка погіршує емоційний розвиток дитини або почуття її власної гідності.
До психологічного насильства належать:
- погрози покинути дитину, які можуть ставати реальністю
- погрози завдати шкоди людям або речам, які важливі для дитини, а також реалізація цих погроз
- дитина є свідком фізичного або емоційного насильства над іншими
- образливі прізвиська, зневага до потреб та стримування виявів любові й підтримки.
"Психологічні травми, які формуються в дитинстві, можуть впливати на те, як з наслідками психологічних травм у дорослому житті справлятиметься людина. Адже дитина може особливо гостро реагувати на травматичні події, оскільки її організм перебуває в процесі розвитку. Не існує правильного або неправильно способу виховання. Важливо, аби батьки ставилися до цього відповідально та усвідомлювали, що їхня опіка може бути токсичною й призвести до появи психологічної травми в майбутньому. Натомість розуміння, турбота, емпатія — те що, дозволяє будувати здорові стосунки з дитинства.", - пояснює вона.
Нагадаємо, Уляна Супрун застерегла від підступної небезпеки новорічних свят: "Бомбардування і ураган". Уляна Супрун застерегла батьків від однієї з небезпек новорічних свят
Як повідомляв портал "Знай.ua", СБУ схилила голови через загиблих на Донбасі побратимів: найкращі снайпери віддфали життя за Україну. 1 грудня виповнився рік з дня загибелі двох Героїв України
Також "Знай.ua" писав, росіяни знову спробували привласнити український борщ: "Сало також стане нашим". Українці висловили свій гнів з цього приводу