Відома пісня “Гей, Соколи” у виконанні польського гурта AnnaLu & Shavez викликала купу схвальних відгуків і мільйони переглядів.

Пісня “Гей, Соколи” добре знана не лише українцям, але й словакам і полякам. Протягом тривалого часу йшли доволі розлогі обговорення, хто її автор, коли вона виникла і на яких землях. Популярною була думка, яка стверджувала, що її автор Тимко Падура - українсько-польський автор, проте цьому немає фактологічних підтверджень.

Нині найбільш за найбільш вірогідною вважається версія, згідно з якою ця пісня - народна польська, 19 століття походження. Актуалізувалася вона внаслідок переселення поляків з України в Польщу після подій Другої світової війни і зовнішньої політики Сталіна.

Пісня розповідає історію козака, який їде на чужину і прощається з коханою, батьками і землею.

Популярні новини зараз

"Моя бабуся Софія Ротару загинула у вересні": українка приголомшила зізнанням

Сергій Притула розповів про заміжжя Лесі Нікітюк: "Буду співати на весіллі"

Засоби від усіх хвороб огірків: овочі й бадилля будуть зеленими до самої осені

У нової "Холостячки" Злати Огнєвіч виявилося вже є кохана людина

Показати ще

Але якою б не була історія пісні, це не заважає насолодитися її виконанням, як це й зробили багато українців після розміщення відео InfoFakt Україна. Виконавицю навіть поставили у приклад:

"Браво! Яка ти велика молодчинка! Ти є прикладом для наших співаків, як потрібно любити свою Батьківщину. Велике тобі дякую. Спів бездоганний".
Скріншот Facebook
Скріншот Facebook