Українські вчителі у 2020 найчастіше звільнялися через непослідовні рішення влади, недотримання карантинних норм у школі, збільшення навантаження та страх за своє життя.
Підпишись на наш Viber: новини, гумор та розваги!
ПідписатисяСвої історії розповіли 21-річна класна керівниця 6 класу, вчителька української мови та літератури в Києві Анастасія Бречко та 64-річний учитель географії в Шепетівці (Хмельницька область) Василь Лешкевич, пише "
Як розповіла Анастасія Бречко крім додаткового навантаження, на фоні завжди була тривога за своє та здоров’я дітей, за яких відповідальні вчителі. Не було й системності в організації навчання. А рішення, які ухвалюють МОН та районні відділи, були й залишаються непослідовними. Загалом ситуація в школі була напруженою. Відповідно, емоційний стан Анастасії не давав їй змоги якісно працювати.
"Також батьки після дистанційного навчання на весняному карантині змінили своє ставлення до вчителів. Я говорю не про батьків моїх учнів. Але активна батьківська спільнота у Facebook стала злою й агресивною. У мене виник внутрішній спротив, така собі вчительська солідарність. На вчителів дуже часто нарікають, і це образливо. Те, як батьки висловлюються про вчителів у соцмережах, впливає, зокрема, на престижність професії", – пояснює Анастасія.
Щобільше, вчителька вважає, що карантин і коронавірус пришвидшили процеси й поглибили проблеми, які в Україні вже були. Зокрема, мова йде про перевантажені класи; невміння організувати якісне дистанційне навчання; МОН дає автономію школам, але місцеві органи управління освіти однаково вимагають звітності й рішень, які треба їм; низькі зарплати у вчителів і багато обов’язків; немає страхування для вчителів.
"Ми з вами здобули разом багато життєвих уроків. Але найкращий урок я даю вам зараз: йти звідти, де вже некомфортно”. Людина має цінувати себе і свій внутрішній ресурс. І якщо вона хоче віддавати, то мусить мати цей ресурс. Аби його мати, часом треба ухвалювати такі сміливі рішення", - дала дітям останній урок Анастасія.
Вчителька каже, що з і з батьками, і з дітьми, і з адміністрацією, і з колективом вдалося залишитися в хороших стосунках. Своє звільнення Анастасія називає найбільш правильним і здоровим звільненням, аджевона "почала боятися за своє життя, бо вчителі виявилися незахищеними". Нині Анастасія займається освітніми проєктами, а також займається з учнями індивідуально.
Водночас Василь Лешкевич розповідає, що думки про звільнення почали з’являтися ще перед початком навчального року. Тоді на нарадах і педрадах здебільшого вчителі не одягали масок та не дотримувалися дистанції. Він зробив колегам зауваження, але ті лише одягнули маски на підборіддя й на рот. Педагог також розповів, що ні в коридорі, ані в класах вчителі не одягали маски.
"Якщо вчителі не дотримуються маскового режиму, цього не робитимуть і учні. Вони жбурлялися масками, сміялися з тих кількох учнів, які їх одягали. Мовляв, ти що, боїшся захворіти? Я був єдиним у школі, хто проводив уроки в масці. То й мене діти запитували, чи я боюся заразитися", – каже пан Василь.
Учителеві доводилося проводити уроки у приміщенні, де можуть міститися максимум 10 учнів, а навчалися 30. Коли він захворів, і температура трималася дуже довго, у лікарні та школі сказали продовжувати роботу, показавши лише негативний тест на коронавірус. Це його обурило і чоловік вирішив звільнитися.
Коли вчитель звільнився, дізнався, що класи в його школі поділили на дві групи. Василь Лешкевич зізнається, що мав намір працювати в школі й надалі, якби не пандемія й недотримання правил у школі. Він зовсім не боявся навантаження під час дистанційного навчання. І всім доводив, що можна працювати ефективно.
Нагадаємо, безстрашний воїн ЗСУ отримав "бойове хрещення" просто на День Незалежності: "Ціла батарея артилерії...". Він вважає, що це справа для справжніх чоловіків.
Як повідомляв портал "Знай.ua", після Нового року хліб для українців стане "золотим": скільки коштуватиме буханець. Хліб в Україні подорожчає на початку 2021 року
Також "Знай.ua" писав, крилаті піхотинці ЗСУ підкорили небо: в ООС показали дивовижні кадри. Воїни-десантники продовжили виконувати планову програму стрибків з парашутом