Щорічно напередодні Хрещення Господнього відзначають інше важливе релігійне свято – Водохресний святвечір. Це свято відзначається 18 січня і має дуже схожі традиції з Хрещенням. Ми вирішили розповісти вам більше про це, щоб ви знали, які є обряди у Водохресний святвечір.

Водохресний святвечір 2021: традиції свята

Як повідомляє Politeka, найголовнішою традицією в Хрещень святвечір можна назвати те, що потрібно поститись, адже це Святий Вечір. Крім цього 18 січня треба обов'язково прибрати в будинку, адже на Водохреще робити цього не можна, а зустрічати свято у брудній квартирі не можна.

Так само, люди намагалися обов'язково зайти до церкви, щоб освятити воду. Це звичайно можна зробити і саме Хрещення, але чим раніше, тим краще. А після цього люди кропили всі кутки в кімнатах, щоб захиститися від нечисті.

Водохресний святвечір 2021: святковий стіл

Окрема тема в Хрещений святвечір – це святковий стіл. Адже, як ми вже сказали, 18 січня діє досить строгий піст. Деякі вважають, що краще взагалі утриматися від їжі. Але роблять це не всі. До речі, варто відзначити, що на столі обов'язково має бути непарна кількість страв, найчастіше це 7 або 9.

А от з появою першої зірки піст припиняється і вся родина сідає за святковий стіл, де обов'язково повинна бути кутя. Але починати трапезу потрібно не з неї, а з склянки освяченої води. А від алкогольних напоїв у Водохресний святвечір краще взагалі відмовитися. Кутя в свято повинна бути голодною і бажано з рису. Так само, люди зазвичай у цей день випікали печиво у формі хрестів.

Популярні новини зараз

Молода дівчина вийшла заміж за п'ятьох братів і приголомшила світ: "Сплю по черзі..."

Студентка вийшла заміж за 80-річного чоловіка і виглядає щасливою: закохалася без пам'яті

Леся Нікітюк нагодувала свого чоловіка і налякала майбутню свекруху: "Не помила посуд"

У Москві виявили труп 20-річної українки: померла з голоду

Показати ще

Водохресний святвечір 2021: обряди свята

Вірування свідчать, що 18 січня останній день у році, коли можна колядувати. Після Водохресного святвечора це заборонено. Так само, після свята вже не можна гадати, адже ви нічого правдивого ви не дізнаєтеся. Ворожать на Водохреща з 18-го на 19-е практично так само, як на Різдво та Меланку (старий Новий рік), хоча церква подібні ритуали не вітає.

Дивіться: Водохресний святвечір –обряди і звичаї

Тепер ви знаєте традиції та обряди Водохресного святвечора і точно нічого не пропустіть свято.