Співробітники Чорнобильського радіаційно-екологічного біосферного заповідника провели цікаві спостереження за стадом диких корів. Звички тварин вже практично зовсім не схожі на поведінку домашньої великої рогатої худоби.

Тепер це організована група з суворою ієрархією, здатна виживати серед ворогів у природному середовищі та підтримувати безпеку телят.

Дитинчата в цьому здичавілому стаді завжди намагаються перебувати між зрілим самцем і самками. Найбільший самець при цьому не виганяє зі стада молодих конкурентів, а береже їх, тому що від них залежить ефективний захист від хижаків. Єдина умова їх перебування в групі – спокійна поведінка і визнання ватажка.

Заповідник поділився фотографіями тварин у соцмережі Facebook.

Популярні новини зараз
Доведеться платити понад 10 гривень за куб: українцям показали нові ціни на газ у лютому "Хотів в ан*л, скористався...": Монро, після історії з київськими хуліганами, розповіла про п'яні пригоди в Одесі Українцям можуть анулювати вже видані повістки: у яких випадках це можливо Прості поради, як правильно зварити пшоно: буде дуже смачним і не гірчити
Показати ще

Спостереження за здичавілим стадом триває вже близько трьох років. Його складають тварини, що колись жили з господарями в с. Луб'янка, а також їхні нащадки.

Нагадаємо, у Чорнобилі засікли казковий табун – "літають" по зоні відчуження, забувши про радіацію.

Як повідомляв портал Знай.uа, екологи розробили новий план для боротьби з пожежами в Чорнобильській зоні.

Також портал Знай.uа писав, що під Чорнобилем прокинулися "живі газонокосарки", такого українці ще не бачили: "Несподіваний випадок..."