Генерал-лейтенант Олександр Павлюк, командувач Сухопутних військ України, висловив глибоке занепокоєння щодо потенційної загрози, яку Росія може створити для України.

Для цього агресору навіть не треба воювати, а лише використовувати саміх українців та їх ставлення до мобілізаційних центрів. Він зазначив, що мистецтво війни включає в себе здатність перемагати ворога без безпосереднього бойового зіткнення. Схоже на те, що Росія активно користується цими стратегіями, розпалюючи внутрішні конфлікти та використовуючи недовіру до військових структур в Україні.

Співробітники ТЦК. Фото: скрін youtube
Співробітники ТЦК. Фото: скрін youtube

Павлюк звернув увагу на те, як за останні кілька місяців змінилось суспільне сприйняття мобілізації та роботи ТЦК. Він пригадав часи, коли українське суспільство було єдиним у своєму бажанні захистити країну, але зараз часто можна почути думки, які критикують ці інституції або навіть виступають за ухилення від мобілізації.

Що у нас писали й поширювали в соцмережах два роки тому і порівняймо з тим, що зараз. Від черг до ТЦК і мемів «як служити – то всі хворі, а як воювати – то всі здорові», ми дійшли до цькування військових з ТЦК та моральної підтримки ухиляння від захисту України нагадав Павлюк

Популярні новини зараз
Гороскоп на тиждень 15-21 липня для всіх знаків Зодіаку: здійснення бажань Риб, відсутність зв'язку Скорпіонів та радість Раків ТЦК може відібрати важливий документ – українців попередили про чергову пастку Кабачки в сметані будуть кращими за гриби: цей рецепт стане вашим улюбленим на літо І світло буде, і заплатимо менше: українцям підказали, як зменшити суми у платіжках
Показати ще

Особливу увагу генерал приділив ветеранам, які працюють у ТЦК, наголосивши, що багато з них повернулися з фронту з травмами і тепер продовжують служити своїй країні, виконуючи свій обов'язок в межах можливого. Павлюк закликав не забувати про їхній внесок і ставитись до них з повагою, замість того, щоб розглядати їх як ворогів.

ТЦК. Фото: скрін youtube
ТЦК. Фото: скрін youtube

Павлюк підкреслив, що війна вимагає від кожного громадянина внеску в загальну справу захисту країни. Він закликав до єдності та підтримки всіх, хто бере участь в захисті України, включаючи тих, хто працює в ТЦК.

Сьогодні ТЦК та їх роти охорони в більшості укомплектовані військовослужбовцями, що втратили здоров’я на війні та визнані непридатними до проходження служби в бойових частинах. Як дійшло до того, що до цих людей, які пройшли пекло, стало прийнятним ставитись як до ворогів і називати "людоловами"? Чому в усіх матеріалах про "неправомірні дії ТЦК" свідомо упускається найголовніший акцент: неправомірною передусім є відмова чоловіків від свого конституційного обовʼязку – захисту України? зазначив Павлюк

Командувач закликав українців бути уважними до того, що вони поширюють у соціальних мережах, і замислитись над тим, як їхні слова та дії можуть впливати на загальну здатність країни протистояти зовнішнім загрозам.

Нагадаємо також, що адвокати пояснили, на скільки законна повістка, виписана "на коліні".