Наступної неділі, 7 квітня, українці повторно зіткнуться з незвичайним явищем: африканський пил проникне на територію країни.

Це відбувається тому, що тепле повітря з півночі Африки принесе із собою дрібний пил із пустелі Сахари.

Метеорологи попереджають, що такий пил може послабити сонячні промені та сприяти утворенню щільної хмарності, що, у свою чергу, може уповільнити підвищення температури.

Пісочна буря із Сахари в Києві / фото: скріншот TikTok
Пісочна буря із Сахари в Києві / фото: скріншот TikTok

Однак, крім цього, із собою в пилу з Сахари можуть бути радіоактивні елементи, пестициди або бактерії. За словами еколога Володимира Борейка, це пов'язано із проведенням Францією ядерних випробувань у пустелі Сахари у 1960-х роках.

Популярні новини зараз
Гороскоп на тиждень 17-23 червня для всіх знаків Зодіаку: знайомства Овнів, війна Близнят та скандалу Козорогів Для власників квартир приготували новий тарифний "сюрприз": яка послуга дорожчає "Київстар" оголосив про нові зміни: вже з сьогоднішнього дня При споживанні до 100 кВт/год – тариф нижчий? У YASNO пояснили важливий нюанс
Показати ще

Хоча конкретних свідчень про наявність радіоактивних елементів у пилу, що приносить вітри з Сахари, поки що немає, можливі наслідки викликають побоювання.

Пісочна буря із Сахари в Києві / фото: скріншот TikTok
Пісочна буря із Сахари в Києві / фото: скріншот TikTok

Борейко також зазначив, що з подібними природними явищами боротися майже неможливо, і не виключає, що у разі присутності радіоактивного пилу вона могла б опинитися десь на землі, збільшуючи ризик захворювання на онкологічні захворювання.

У 2021 році подібна ситуація вже спостерігалася в Європі, коли курні бурі з Сахари не лише пофарбували небо в незвичайний жовто-жовтогарячий колір, а й підвищили рівень радіоактивності.

Також наш портал повідомляв, що Госекоінспекція закликала до уважності: настав небезпечний період

Раніше ми писали про те, що на Україну рухається потужне похолодання: прогноз погоди змусить розпакувати пуховики