Українська система правосуддя передбачає безоплатні первинні правові консультації та роз'яснення правових питань для кожного громадянина. Ця послуга має за мету інформування людини про її права і свободи, а також про захист у разі їх порушення. Розповідаємо, хто надає безкоштовну правову допомогу в нашій країні.

Безкоштовна первинна правова допомога охоплює широкий спектр послуг, включаючи надання інформації про права та свободи, консультації з правових питань, а також допомогу у складанні офіційних документів. Важливою є також можливість оскарження рішень органів влади у випадку їх порушення.

Юрист та питання спадщини. Фото: Youtube
Юрист та питання спадщини. Фото: Youtube

Українці можуть отримати такі послуги:

  1. Інформація про права. Вам роз’яснять, які права у вас є і як їх можна застосовувати.

    Популярні новини зараз
    У світі новий "коронавірус" - хвороба вбиває людину за 2 дні: що кажуть медики Як уникнути арешту майна: чому переписка на родичів може виявитися поганим варіантом Резерв+ отримав важливе оновлення Смартфони йдуть у минуле: молодь масово повертається до кнопочних телефонів
    Показати ще
  2. Консультації та пояснення правових питань. Якщо у вас є питання про певні закони чи ваші права, вам нададуть відповіді та пояснення.

  3. Допомога у написанні заяв, скарг та інших правових документів. Якщо вам потрібно написати офіційний документ, наприклад, скаргу чи заяву, вам допоможуть скласти його.

  4. Допомога у доступі до додаткової правової допомоги: Якщо ваша справа вимагає подальшого розгляду чи вам потрібно вирішити суперечку мирним шляхом через медіатора, вам допоможуть з цим.

Існує декілька місць, куди ви можете звернутися для отримання допомоги. Місцеві органи виконавчої влади мають спеціальні відділи, які готові допомогти вам дізнатись про ваші права та надати пораду, як діяти у випадку їх порушення.

Центри безкоштовної правової допомоги - це місця, де вам безкоштовно нададуть поради та можуть допомогти скласти документи, якщо це необхідно.

Приватні юристи також можуть надати пораду, іноді безкоштовно, якщо вас направлять до них місцеві органи чи установи.

Нагадаємо, Українцям показали нові правила відстрочки від мобілізації

Раніше ми розповідали, що Більше не оштрафують: що треба знати з 1 травня