Відразу після Великодня всі віруючі відзначають Світлий тиждень, або седмицю. І найважливіше свято буде у п'ятницю.

Він так і називається - Світла п'ятниця (9 травня 2024 року). Ми хотіли б розповісти вам більше про це свято, щоб ви знали його історію, традиції, на честь чого Світлу п'ятницю взагалі відзначають і що потрібно зробити в цей день, а чого краще не робити.

Світла п'ятниця
Світла п'ятниця

Що таке Світла п'ятниця та як її відзначають

П'ятниця Світлого тижня відзначається на честь великої та світлої події для всіх віруючих людей – воскресіння Ісуса Христа. Як ми вже сказали, її відзначають наступного тижня після Великодня, оскільки він був 5 травня, то Світла п'ятниця буде 10 травня.

А Світлою вона називається, тому що присвячена такій же світлій і радісній події – воскресіння Ісуса.

Популярні новини зараз
Щоб розраховувати на субсидію потрібно заплатити: яка остаточна сума Не всі українці отримають червневі пенсії: кого ПФУ залишить без виплат Доплата 20% від розміру пенсії: кому з пенсіонерів підкинуть грошенят Наказ – гасити: в Україні відключають житлові будинки від критичної інфраструктури
Показати ще

Світла п'ятниця
Світла п'ятниця

П'ятниця Світлого тижня: традиції свята

Тут традиції також пов'язані з водою, на богослужінні її освячують, а після цього здійснюють хресний хід до найближчої водойми.

Люди, які відвідали церкву, та набрали води використовують її у своїх цілях: поливають город, дерева, сад – вважається, що це сприятиме гарному врожаю.

Світла п'ятниця
Світла п'ятниця

Ну а крім цього, були традиції, які не зовсім пов'язані з релігією та християнством, але вони однаково досить цікаві. Наприклад, у слов'ян була поширена традиція у Світлу п'ятницю запрошувати зятя у гості до тещі та тестя. Цю п'ятницю називали Прощеним днем. А в деяких регіонах люди запрошували у гості не лише зятя, а й усю його родину.

А дівчата цього дня дуже рано прокидалися, щоб вмитися ранковою росою, вони вірили, що роса допоможе зберегти молодість і красу.

Дівчина, фото: Знай.ua
Дівчина, фото: Знай.ua

Що не можна робити 10 травня

У Світлу п'ятницю забороняється лаятись, лихословити, засуджувати.

Не слід йти на цвинтар, а також забороняється полювання та риболовля. Краще не займатися тяжкою роботою.

Нагадаємо, що Великдень – ще не кінець: важливі правила та заборони на кожен день Світлого тижня 6-12 травня.

Раніше ми повідомляли про перенесення церковних свят, чи змінилася дата Вознесіння Господнього: традиції та заборони важливого дня.