На засіданні Святошинського райсуду у Києві 4 квітня стало відомо, що суддя Олексій Тандир, який раніше став винним у смертельній ДТП, розглядав можливість надходження на військову службу та навіть отримав листа від військової частини про готовність його прийняти.

Тандир звинувачується у порушенні правил дорожнього руху у стані сп'яніння, що призвело до загибелі Вадима Бондаренка у травні 2023 року.

Вища Рада Правосуддя тимчасово усунула її від здійснення правосуддя до винесення судового рішення. Прокурор Михайло Доманіцький на засіданні просив продовжити термін утримання Тандира під вартою, вказуючи на ризики його втечі та втручання у перебіг судового процесу.

Олексій Тандир. Фото кадр з Youtube
Олексій Тандир. Фото кадр з Youtube

Захист Олексія, через адвоката Олега Юрченка, запропонував змінити запобіжний захід на інший, не пов'язаний з позбавленням волі пересування. Вони стверджували, що одна з військових частин висловила готовність прийняти Тандира на службу, а також нарікали на тривалий розгляд звернення військової частини прокурором.

Популярні новини зараз
Графіки відключення електроенергії на 25 червня Гороскоп на тиждень 24-30 червня для всіх знаків Зодіаку: смуга удачі Тельців, напруга Водоліїв та розчарування Дів Пенсіонерів забезпечать тимчасовою підтримкою: додаткові виплати до кінця 2024 року Українцям обіцяють глобальні пенсійні зміни: буде розміром 60% від зарплати
Показати ще

Сам Тандир у суді також виступив із проханням змінити запобіжний захід на той, який дозволив би йому особисто з'явитися до територіального військового комісаріату.

Тандир заявив, що він звертався до громадських організацій, щоб знайти можливість вступу на військову службу. Одна з них зв'язалася з військовою частиною та надала листа про готовність прийняти його на посаду заступника командира стрілецької роти у місті Ніжині.

Суддя Олексій Тандир. Фото з Макарівського прес-центру
Суддя Олексій Тандир. Фото з Макарівського прес-центру

Прокурор сказав, що Тандира визнано обмежено придатним, і що його можна буде направити на службу на посаді офіцера групи психологічного супроводу та відновлення військової частини.

Однак варто врахувати, що обов'язки цієї посади включають організацію психологічної допомоги для бійців, але не передбачають безпосередньої участі у бойових діях.

Суддя Іван Бандура вирішив залишити Тандира під вартою до 2 червня 2024 року. Нагадаємо, що Печерський суд раніше ухвалив рішення про утримання Тандира під вартою після того, як він збив на своєму автомобілі нацгвардійця Вадима Бондаренка.

Свідки повідомили, що Тандир перебував у стані сп'яніння, а в машині судді було знайдено напівпорожню пляшку з-під віскі.

А ми нагадуємо: суддя Тандир, який збив нацгвардійця, отримав 400 тис гривень зарплати, сидячи в СІЗО