У понеділок, 2 червня, в Україні відзначається народне свято Тимофій Грядочник. Він пов'язаний з безліччю традицій і прикмет, пов'язаних із різними рослинами.

Також 20 травня православні віруючі за новим церковним календарем згадують мучеників Фалалея, Олександра та Астерія.

Свято названо на честь святого Тимофія, а свою народну назву "грядочник" отримав через те, що цього дня селяни активно займалися городними роботами. Святому Тимофію молилися, щоб здобути багатий урожай. Вважалося, якщо рослини зачахли, їх наврочили недобрі сусіди. Тому город поливали святою водою для захисту.

За переказами святий Тимофій дуже любив овочі, а особливо огірки. З цим пов'язана прикмета: "Якщо з'їв першим огірочок у цей день, то з'їв свою удачу. А якщо прикопав його в середині городу, потай від інших - привернув своє щастя."

Популярні новини зараз
Пенсія зросте і без індексації: стареньким пообіцяли доплачувати майже 1000 грн Комунальники зробили попередження для всіх, хто має лічильники: переплати не уникнути Українцям остаточно випатрають гаманці: в уряді вигадали нові податки Гроші змусять повернути державі: українців попередили
Показати ще

На Русі цього дня огірки висаджували, використовуючи особливий ритуал. Селяни піднімалися рано-вранці і непомітно від сусідів засівали цей овоч. У цьому треба було зберігати повне мовчання. Якщо у господаря чи господині щось питали, слід було відповісти: "Прибираю бур'яни, збираю гусениць". Такий ритуал робився, щоб захистити майбутній урожай від пристріту.

У регіонах, де огірки сходили раніше, слід знайти найкрасивіший і закопати його біля грядки, начитавши спеціальну змову.

Вважалося, що якщо поряд із грядкою росте ялина, то чим пишніші на ній шишки, тим багатшим буде врожай.

Прикмети

Вважалося, що якщо на Тимофія Грядочника сильний дощ, у цей день рівно за півроку буде снігопад.

Якщо у цей день вас укусить бджола, буде дощ.

Врожайність огірків прийнято визначати зі сходу сонця. Зійде у ясному небі – врожаю не видно, у хмарному – очікується дуже щедрий урожай.

Що не можна робити 20 травня

Серед заборон, що сьогодні не можна робити – сваритися, поганословити, пліткувати, відмовляти у допомозі.

Народні прикмети не радять у цей день лаятися - сварка затягнеться надовго, і позичати гроші - підуть з дому.

Нагадаємо про перенесення церковних свят, чи змінилася дата Вознесіння Господнього: традиції та заборони важливого дня.

Раніше ми повідомляли, що настав час молитися: найсильніші слова за Україну, які треба говорити щодня.