Війна на сході України продовжується понад 10 років, а її вплив на природне середовище стає все більш згубним. Експерти стурбовані тим, що важке озброєння, що використовується у конфлікті, може викликати не лише руйнування і загибель людей, а й призвести до екологічних катастроф у вигляді землетрусів і повеней.

Анатолій Павелко, еколог з Міжнародного Благодійного Об'єднання "Екологія-Право-Людина", підкреслює два основних аспекти впливу бойових дій на природне середовище. По-перше, це безпосереднє фізичне пошкодження природних об'єктів через порушення грунтів, а по-друге, це відповідальність за виникнення масштабних екологічних катастроф, таких як землетруси та повені.

Повінь. Фото з відкритих джерел

Забруднення та втрати екосистем

Війна призводить до руйнування природних комплексів, забруднення довкілля та загибелі екосистем. Національні парки, ліси, річкові екосистеми - усе це стає мішенню для ворожих атак. Руйнація цивільних об'єктів інфраструктури веде до викиду токсичних газів і забруднення ґрунтових вод, що має далекосяжні наслідки для природи та людського здоров'я.

Популярні новини зараз
Нові правила для водіїв: де і коли можуть перевіряти військовий квиток Як уникнути арешту майна: чому переписка на родичів може виявитися поганим варіантом Коли бронювання вже не врятує: чому чоловіків можуть забрати до війська ТЦК заганяють українців у боргову петлю – адвокат розповів про підступну схему
Показати ще

Ризик повеней та землетрусів

Найбільш страшні наслідки війни можуть настати внаслідок руйнування техногенно створених природних об'єктів. Наприклад, знищення гребель на річках може призвести до повеней та затоплень територій. Крім того, вибухи та пошкодження інфраструктури можуть змінювати гідрологічний режим, спричиняючи екстремальні погодні явища.

Втрата лісових масивів

Ліси, як стабілізуючий фактор, допомагають у зволоженні та підтримці водності. Проте, війна призводить до масштабного знищення лісових масивів, що може призвести до серйозних кліматичних змін, посух і ерозії ґрунту.

Можливість землетрусів через вібрації від вибухів

Щодо можливості землетрусів, експерти зауважують, що на сході України існує високий ризик виникнення техногенно зумовлених землетрусів через руйнування шахт і підтоплень. Хоча даних про це поки немає, але велика концентрація техногенних об'єктів створює певні передумови для цього.

Раніше ми розповідали, що Людство чекають ще сильніші магнітні бурі - 10 травня було лише початком, чого боятися

Нагадаємо, Транспортна система України на межі катастрофи: перевізники б'ють на сполох