В Україні зараз воєнний стан і йде мобілізація. Через це виникають скандали, оскільки військкомати часто перевищують свої повноваження. Вони можуть хитрувати або навіть застосовувати насильство до чоловіків призовного віку, забираючи у них військові квитки.

Військовий квиток – це документ, який підтверджує, що людина служить в армії. За законом, військові квитки видаються у районних або міських ТЦК. Їх дають під час призову на службу, зарахування до військового навчального закладу або звільнення у запас.

Робота в ТЦК, скрін: Youtube
Робота в ТЦК, скрін: Youtube

Юристи пояснюють, що це незаконно. Представники військкоматів не мають права забирати у чоловіків їхні військові квитки.

"Військкомат не має права забирати військовий квиток. Якщо так стається, то, в принципі, вони замість квитка повинні видати будь-яке тимчасове посвідчення. Квиток – це посвідчення особи стосовно її статусу – призовника, чи резервіста, чи військовозобов’язаного. Фактично такі дії свідчать про порушення закону, – каже юрист Ростилав Кравець.

Популярні новини зараз
Закінчення війни вже близько – старець Діонісій обнадіяв українців пророцтвом Краще на якийсь час переїхати: п'ять областей відключатимуть частіше за інших - список В Україні хочуть змінити систему соцдопомоги: на що розраховувати людям Кияни відповіли, кого хочуть бачити новим мером міста: результати опитування
Показати ще

За словами адвоката, такі дії військкоматів є хитрощами та шантажем.

"Забираючи військовий квиток, представники ТЦК позбавляють чоловіка відповідного облікового документа. А це є намаганням певним чином шантажувати військовозобов’язаного або призовника тим, щоб він наступного разу прийшов до територіального центру комплектування. Формально це є порушенням", - розповів адвокат.

ТЦК, мобілізація: фото Уніан
ТЦК, мобілізація: фото Уніан

Військовий квиток забирають, щоб змусити призовників або резервістів приходити до військкоматів за цим документом. Військовий квиток забирають, щоб змусити призовників або резервістів приходити до військкоматів за цим документом.

Якщо забрали ваш військовий квиток, напишіть заяву на ім'я керівника військкомату. Щоб повернути квиток, подайте письмову заяву. Також вимагайте письмове підтвердження про вилучення документа. Інакше можна отримати штраф від 510 до 850 грн за його втрату.

Нагадаємо, пільги для дружин військовослужбовців: що потрібно знати

Вам буде цікаво дізнатися у працівників ТЦК можуть забрати частину повноважень: що пропонують в Уряді