З настанням спекотного літа багато водіїв шукають способи охолодитися під час поїздок. Один із традиційних напоїв, що користується популярністю у цю пору року, — це квас. Але чи безпечно пити квас за кермом, і чи справді він є безалкогольним?

Квас відомий своїм освіжаючим смаком і, на перший погляд, здається ідеальним напоєм для спекотного дня. Проте мало хто замислюється, що цей напій містить алкоголь. Вміст етилового спирту у квасі зазвичай коливається в межах 0,5-1,5%. Це результат природного бродіння, яке відбувається під час його приготування.

Домашній квас, скріншот: YouTube
Домашній квас, скріншот: YouTube

Законодавство України однозначне у питанні керування транспортними засобами у стані алкогольного сп’яніння. Стаття 130 Кодексу України про адміністративні правопорушення забороняє керування транспортним засобом за наявності у крові водія будь-якої концентрації алкоголю. Це означає, що навіть невелика кількість етилового спирту, що міститься у квасі, може стати підставою для штрафу чи навіть позбавлення водійських прав.

Хоча вміст алкоголю у квасі є мінімальним, його вплив на організм не варто недооцінювати. Навіть невелика кількість алкоголю може знизити реакцію, погіршити увагу та координацію водія. Дослідження показують, що при концентрації алкоголю в крові 0,02-0,05% ризик дорожньо-транспортних пригод зростає. Таким чином, навіть один стакан квасу може стати причиною аварії.

Популярні новини зараз
Українців, які відкладали долари чи євро змусять сплатити штраф: 20% від суми "Оленячий Місяць" 21 липня: чим небезпечний цей місяць у повні в Козерозі і як пережити період без проблем Важливо для кожного пенсіонера: українців попередили про зміни Платити за електроенергію потрібно по-новому: постачальник послуг попередив споживачів
Показати ще

Фахівці з безпеки дорожнього руху рекомендують водіям утримуватися від вживання будь-яких алкогольних напоїв, включаючи квас, перед поїздкою та під час керування транспортним засобом. Це допоможе уникнути не лише адміністративних покарань, а й забезпечити безпеку на дорозі.

Водій за кермом. Фото: Youtube
Водій за кермом. Фото: Youtube

Хоча квас і вважається безалкогольним напоєм, його вживання за кермом може мати серйозні наслідки. Найрозумнішим рішенням буде утриматися від споживання квасу перед поїздкою, щоб уникнути потенційних ризиків для себе та оточуючих.

У спекотні дні краще обрати інші способи охолодження — холодну воду або безалкогольні напої, що не містять етилового спирту. Це допоможе зберегти ясність думки та швидкість реакції, необхідні для безпечного керування автомобілем.

Нагадаємо, Позбавлять прав на 6 місяців або штраф 40,8 тис. грн: українцям водіям нагадали про правило

Раніше ми розповідали, що Помилка буде коштувати 17 до 25,5 тисяч гривень: водіїв суворо попередили

Також, Водіям нагадали про штрафи: можна втратити 850 гривень на рівному місці