Курячі яйця - простий та доступний продукт, який є у кожному холодильнику. Однак не всі дотримуються елементарних правил при виборі продукту, а це може мати негативні наслідки. Що потрібно знати споживачам, розповіли у Держпродспоживслужбі.

По-перше, слід пам'ятати, що купувати продукти харчування слід в офіційних місцях торгівлі – на агропродовольчих ринках чи торгових закладах.

курячі яйця, скріншот з відео
курячі яйця, скріншот з відео

Яких яєць варто уникати:

  • із забрудненою шкаралупою;
  • з порушенням цілісності шкаралупи;
  • з різким запахом сірководню;
  • харчові неповноцінні та технічні яйця (з непрозорим на просвіт вмістом, з пліснявою під шкаралупою, з жовтим, що присохнув, зі змішаними білком і жовтком).

Супермаркет, яйця: фото Знай.ua
Супермаркет, яйця: фото Знай.ua

Популярні новини зараз
Світом шириться смертельна інфекція, від якої немає ліків — може вбити лише один укус комара Кого в першу чергу мобілізують після оновлення даних Мобілізація чоловіків після 60 років: в Україні знову піднімають болюче питання Платити за електроенергію потрібно по-новому: постачальник послуг попередив споживачів
Показати ще

Згідно з правилами роздрібної торгівлі продовольчими товарами такі яйця не допускаються до продажу. Але якщо виявили продукт із такими дефектами, то краще зайвий раз не ризикувати.

"Варто звернути увагу на наявність штампа категорії на самому яйці (якщо купуєте яйця поштучно) та на обов’язкову інформацію про харчовий продукт на упаковці (для фасованих яєць)", - радять споживачам.

Яйця, скріншот: Youtube
Яйця, скріншот: Youtube

Крім того, слід звертати увагу на умови зберігання яєць. Вони повинні бути розміщені окремо від продуктів, які легко передають запахи та можуть забруднюватися патогенними мікроорганізмами.

Раніше портал Знай повідомляв, продуктові ринки очікують на великі зміни: які вимоги набудуть чинності в жовтні.

Також наш портал інформував, спека та відключення світла: як правильно зберігати продукти, щоб не отримати харчове отруєння.

Крім того, ми писали, у яких випадках неможливо повернути неякісний товар: невідомі пастки онлайн-шопінгу.