У опалювальний сезон Україна увійде із суттєвим дефіцитом електроенергії, проте катастрофи не буде. Про це розповів директор спеціальних проєктів у НТЦ "Психея" Геннадій Рябцев у коментарі "РБК-Україна".

Експерт підкреслив, що зима для українців не буде простою, проте очікувати на апокаліптичні картини з постачання електроенергії не варто. Дефіцит нікуди не подінеться, але й світло у будинках споживачів з'являтиметься.

Відключення світла. Фото: скрін youtube
Відключення світла. Фото: скрін youtube

За словами Геннадія Рябцева, у зимовий період графіки відключень можуть запроваджуватися у 3-4 черги. За добу споживачі можуть бути без електропостачання як по 8, так і по 12 годин. Це з урахуванням можливих ускладнень, які можуть виникнути після російських атак на енергооб'єкти.

Опалювальний сезон, скріншот з відео
Опалювальний сезон, скріншот з відео

Популярні новини зараз
Пенсіонери можуть оформити надбавку понад 1000 грн: не всі про це знають Після індексації пенсії в Україні насправді зменшилися Українцям перерахували субсидії: як дізнатись новий розмір виплат "Навіщо вчитись, якщо завтра мобілізують": молодь масово ігнорує вступ до вишів
Показати ще

"Реальні прогнози показують, що ми будемо іноді по 8, іноді по 12 годин на добу без світла. Про жодні апокаліптичні картини не йдеться. Навіть з урахуванням проблем, які можуть додати російські обстріли. Все це реалістичний сценарій на опалювальний сезон", – заявив Геннадій Рябцев.

Електроенергія. Фото: скрін youtube
Електроенергія. Фото: скрін youtube

Напередодні в "Укренерго" заявляли, що найпозитивніша ситуація в енергосистемі очікується у вересні-жовтні. У ці місяці графіки сильно пом'якшать або навіть скасовуватимуть.

Раніше портал Знай повідомляв, відключення з нами надовго: українцям радять самим подбати про світло.

Також наш портал інформував, "Ви проїли гроші": кожній квартирі тепер цинічно пропонують заплатити по 4 тисячі доларів, щоб бути зі світлом.

Крім того, інформаційний портал Знай повідомляв, українці не можуть скористатися перевагами двозонних лічильників: чому немає обіцяної економії.