Повномасштабна війна Росії проти України внесла значні корективи у життя мільйонів українців. Серед тих, хто став на захист Батьківщини, опинилися і колишні в'язні. Здавалося б, протирічлива ситуація: люди, які відбували покарання, тепер відстоюють свободу і незалежність країни. Варто знати, як це стало можливим і як колишні ув'язнені проявляють себе на фронті.

Як це стало можливим

З початком повномасштабного вторгнення Російської Федерації в Україну, Збройні Сили України відчували гостру потребу у військовослужбовцях. Саме тому було ухвалено рішення залучати до лав ЗСУ добровольців, у тому числі й осіб, які відбули покарання. Для них були створені окремі підрозділи, де вони проходять спеціальну підготовку.

Скрін, відео YouTube в'язниця
Скрін, відео YouTube в'язниця

Багато хто задається питанням: що спонукає колишніх в'язнів піти воювати? Відповіді на це питання можуть бути різними. Хтось бажає спокутувати свою вину перед суспільством, хтось – довести, що здатний на більше, а хтось просто хоче захистити свою країну.

Психологи відзначають, що серед колишніх в'язнів, які воюють на фронті, переважають люди з високим рівнем мотивації і дисципліни. Вони готові до виконання складних завдань і демонструють високий рівень бойового духу.

Популярні новини зараз
Є умова, вводять ліміт на 30 днів: що буде з тарифом на світло з 1 грудня Українцям приготували нові виплати: хто отримуватиме 4500 грн щомісяця Пропрацював 40 років, а пенсія мізерна: у ПФУ звернулися до українців, сподобається не всім По 3600 грн на руки три місяці поспіль: кільком категоріям українців виплатять допомогу
Показати ще

Які завдання виконують колишні в'язні на фронті

Зазвичай, колишні в'язні залучаються до виконання завдань, які не потребують високої кваліфікації, але вимагають фізичної сили і витривалості. Це можуть бути роботи з інженерних споруд, патрулювання, охорона тилів тощо. Проте, є й такі, хто довів свою ефективність у бою і виконує завдання нарівні з досвідченими військовими.

В'язниця (скріншот з відео)
В'язниця (скріншот з відео)

Інтеграція в суспільство

Повернення з фронту для колишніх в'язнів – це новий етап життя. Багато з них стикаються з необхідністю соціалізації і пошуку роботи. Держава повинна забезпечити їм необхідну підтримку, щоб вони могли успішно інтегруватися в суспільство.

Нагадаємо, що ухилянтам хочуть дати шанс "відкупитися".

Як повідомляли раніше, кому з українок загрожує мобілізація.

Як писав "Знай" раніше, інвалідність можете не спасти від мобілізації.