У 2025 році українців може чекати серйозна медична криза. Медичні заклади країни можуть залишитися без фінансування, а українці - без важливих медичних послуг. Про це повідомив Михайло Радуцький, голова Комітету Верховної Ради з питань здоров'я.
Підпишись на наш Viber: новини, гумор та розваги!
ПідписатисяКлючовою причиною цього є небажання керівництва Національної академії медичних наук України (НАМНУ) виконувати вимоги нового законодавства та міжнародних партнерів. Згідно з реформою, всі відомчі медичні установи повинні до кінця 2024 року інтегруватися в єдиний медичний простір, що передбачає їх фінансування через Програму медичних гарантій (ПМГ). Однак, як стверджує Радуцький, НАМНУ ігнорує ці вимоги, що ставить під загрозу не лише реформу, а й подальше функціонування інститутів.
Комітет Верховної Ради вже протягом півтора року намагається запобігти можливим проблемам, залучаючи до цього процесу Міністерство охорони здоров'я, Національну службу здоров'я України, а також міжнародних партнерів, таких як USAID та Deloitte. Було підготовлено юридичний аналіз щодо особливостей входження установ НАМНУ до ПМГ, а також ухвалено закон, що продовжує спрощений період реорганізації до кінця цього року. Однак, за словами Радуцького, керівництво НАМНУ систематично саботує ці процеси.
Останнім сигналом тривоги стало те, що члени президії академії проігнорували засідання Комітету, віддавши перевагу відпустці навіть у розпал війни.
Якщо ситуація не зміниться, з початку 2025 року всі медичні установи країни фінансуватимуться виключно через ПМГ. Відмова НАМНУ від переходу до єдиного медичного простору може призвести до зупинення фінансування їхніх установ, а десятки тисяч пацієнтів, включаючи поранених військовослужбовців, залишаться без високоспеціалізованої медичної допомоги.
Раніше ми розповідали, що В Україні може статися потужний землетрус — які регіони у зоні ризику