У 2025 році українців може чекати серйозна медична криза. Медичні заклади країни можуть залишитися без фінансування, а українці - без важливих медичних послуг. Про це повідомив Михайло Радуцький, голова Комітету Верховної Ради з питань здоров'я.

Ключовою причиною цього є небажання керівництва Національної академії медичних наук України (НАМНУ) виконувати вимоги нового законодавства та міжнародних партнерів. Згідно з реформою, всі відомчі медичні установи повинні до кінця 2024 року інтегруватися в єдиний медичний простір, що передбачає їх фінансування через Програму медичних гарантій (ПМГ). Однак, як стверджує Радуцький, НАМНУ ігнорує ці вимоги, що ставить під загрозу не лише реформу, а й подальше функціонування інститутів.

фото: Клінічна лікарня швидкої медичної допомоги міста Львова / Фейсбук
фото: Клінічна лікарня швидкої медичної допомоги міста Львова / Фейсбук

Комітет Верховної Ради вже протягом півтора року намагається запобігти можливим проблемам, залучаючи до цього процесу Міністерство охорони здоров'я, Національну службу здоров'я України, а також міжнародних партнерів, таких як USAID та Deloitte. Було підготовлено юридичний аналіз щодо особливостей входження установ НАМНУ до ПМГ, а також ухвалено закон, що продовжує спрощений період реорганізації до кінця цього року. Однак, за словами Радуцького, керівництво НАМНУ систематично саботує ці процеси.

Лікарня, фото: скріншот з відео
Лікарня, фото: скріншот з відео

Популярні новини зараз
Плюс 2361 грн на картку щомісяця: хтось із пенсіонерів у 2025 році отримає солідний бонус Українцям виплатять по 4 500 гривень: кому пощастить отримати допомогу Долари з "заначки" можуть розчарувати: почали діяти нові правила обміну валюти Пропрацював 40 років, а пенсія мізерна: у ПФУ звернулися до українців, сподобається не всім
Показати ще

Останнім сигналом тривоги стало те, що члени президії академії проігнорували засідання Комітету, віддавши перевагу відпустці навіть у розпал війни.

Якщо ситуація не зміниться, з початку 2025 року всі медичні установи країни фінансуватимуться виключно через ПМГ. Відмова НАМНУ від переходу до єдиного медичного простору може призвести до зупинення фінансування їхніх установ, а десятки тисяч пацієнтів, включаючи поранених військовослужбовців, залишаться без високоспеціалізованої медичної допомоги.

Нагадаємо, У школах з’являться нові оцінки: як зміняться щоденники маленьких українців з нового навчального року

Раніше ми розповідали, що В Україні може статися потужний землетрус — які регіони у зоні ризику

Також, Українців попередили про важливі зміни у ЦНАПах