Після досягнення 14 років кожен громадянин України зобов’язаний отримати паспорт, який підтверджує його особу. Паспорт може бути старого зразка (книжечка) або нового зразка (ID-картка). Якщо не оновити або не замінити паспорт вчасно, це може призвести до штрафу.

Паспорт-книжечка не має терміну дії, але в 25 і 45 років потрібно оновити фото. ID-картка має термін дії: 4 роки для осіб від 14 до 18 років і 10 років після досягнення 18 років. Якщо не оновити фото у старому паспорті або не замінити ID-картку вчасно, документ стане недійсним.

Паспортний стіл, скріншот: YouTube
Паспортний стіл, скріншот: YouTube

У такому випадку передбачено покарання: спочатку попередження, а при повторному порушенні протягом року – штраф від 17 до 51 гривні. Закон не зобов’язує, але дозволяє обміняти паспорт старого зразка на ID-картку.

Це потрібно зробити у випадках втрати, крадіжки, псування паспорта, зміни прізвища або якщо не було вклеєно фото в паспорт після 25 або 45 років. Для отримання, оновлення або заміни паспорта потрібно звернутися до підрозділу ДМС, ЦНАП або Паспортного сервісу протягом 30 днів.

Популярні новини зараз
Якою буде максимальна пенсія у 2025 році: чи очікувати українцям на підвищення виплат Плюс 2361 грн на картку щомісяця: хтось із пенсіонерів у 2025 році отримає солідний бонус Українцям приготували нові виплати: хто отримуватиме 4500 грн щомісяця Долари з "заначки" можуть розчарувати: почали діяти нові правила обміну валюти
Показати ще

Паспорт України. Фото: скриншот Youtube
Паспорт України. Фото: скриншот Youtube

Паспорт видається не пізніше ніж через 20 робочих днів, а при терміновому оформленні – за 10 робочих днів. Вартість послуги становить 504 гривні за звичайне оформлення і 874 гривні за термінове.

Також наш портал інформував, біженці в Польщі отримають додаткові права - легалізація, робота і подорожі без кордонів

Раніше Знай.ua стало відомо про те, що українцям спростять процедуру отримання важливого документа: скільки доведеться заплатити

Вам буде цікаво дізнатися українцям повернуть гроші за комуналку – як отримати назад переплату