Понад 250 тисяч українців призовного віку, які перебувають у Німеччині, отримали повідомлення про необхідність повернення додому. За даними опитування серед чиновників, які відповідають за видачу документів мігрантам, стала помітною тенденція до посилення політики щодо українських чоловіків цієї групи.
Підпишись на наш Viber: новини, гумор та розваги!
ПідписатисяВ Німеччині не надають проїзні документи українцям, які не мають дійсного паспорта. У разі його закінчення, мігрантам радять повернутися в Україну для його поновлення.
Багато чиновників на місцях у відповідь на це припинили видачу проїзних документів українським чоловікам призовного віку, посилаючись на законодавчі норми Німеччини.
Таким чином, видання таких документів вимагає наявності національного паспорта, інакше у видачі буде відмовлено. У землі Гессен, наприклад, іміграційні органи чітко дотримуються цих правил, і це підтверджує їхнє Міністерство внутрішніх справ.
Водночас для іноземців із простроченими паспортами існує можливість отримання так званого "сірого паспорта", який є тимчасовим документом. Проте, щоб його отримати, необхідно довести, що поновлення національного паспорта неможливе в країні походження.
Тобто, німецьке законодавство ставить в пріоритет процедури, які повинні проходити в Україні, перш ніж українці можуть розраховувати на нові документи в Німеччині.
Нагадаємо, Польща запроваджує допомогу на дітей українців: скільки можна отримати
Раніше ми писали про те, що біженцям збільшили допомогу за кордоном: хто може отримати виплати
Крім того, Знай.ua повідомляв, Фінляндія змінює правила для біженців: що варто знати українцям з 1 вересня