Під час загальної мобілізації в Україні багато хто може задуматися, чи не стане їхній стан здоров’я підставою для відстрочки від служби в армії. Законодавство чітко визначає перелік захворювань, які можуть звільнити від призову, і серед них є низка захворювань шлунка.
Підпишись на наш Viber: новини, гумор та розваги!
ПідписатисяЗгідно з наказом Міністерства оборони України №262 від 27 квітня 2024 року, що вніс зміни до Положення про військово-лікарську експертизу у Збройних Силах України, громадяни з певними захворюваннями не підлягають мобілізації. До списку таких захворювань входять не лише хвороби шлунка, а й інші серйозні медичні проблеми.
Перелік захворювань, що можуть стати підставою для відстрочки, включає:
-
Щелепно-лицьові аномалії (крім вроджених), зокрема аномалії прикусу, які значно порушують функції дихання, нюху, жування, ковтання та мовлення.
Популярні новини заразСлідом за "Київстар", вже Vodafone піднімає тарифи: у скільки обійдуться розмови та інтернет Гороскоп на 13 грудня: як провести останню "нещасливу" п'ятницю року Стосується всіх одержувачів пенсій: українцям дали 30 днів на явку до ПФУ Нарешті вистачить на комуналку: пенсію рахуватимуть за новою формулою, на скільки збільшяться виплатиПоказати ще -
Хвороби стравоходу, шлунка, дванадцятипалої кишки та апендикса, зокрема езофагіт, гастрит, гастродуоденіт, гастроезофагеальна рефлюксна хвороба.
-
Неінфекційний ентерит і коліт, такі як хвороба Крона та виразковий коліт.
-
Інші захворювання кишківника та очеревини, як-от непрохідність, синдром подразненого кишківника, дивертикулярна хвороба, спайкова хвороба та інші.
-
Виразкова хвороба шлунка та дванадцятипалої кишки.
-
Хвороби печінки, зокрема алкогольна хвороба печінки, хронічні гепатити, цироз.
-
Хвороби жовчного міхура, жовчовивідних шляхів і підшлункової залози, такі як холецистит, панкреатит.
Також підставою для відстрочки можуть стати грижі будь-якого типу: пахова, стегнова, пупкова, грижі черевної стінки та діафрагмальні грижі.
Окрім захворювань шлунково-кишкового тракту, відстрочку можуть отримати особи з серйозними травмами хребта, спинного мозку, кровоносних судин, нервових сплетень та периферичних нервів, якщо ці травми призвели до значних порушень функцій.
Для отримання відстрочки на підставі стану здоров’я необхідно пройти військово-лікарську комісію, яка визначить придатність до військової служби. Рішення про відстрочку приймається на основі медичного висновку та відповідно до чинного законодавства.
Нагадаємо, правила мобілізації змінюються: кого не відправлятимуть на передову
Раніше ми розповідали, що жінок попередили щодо мобілізації: уникнуть лише деякі
Також, з металом у тілі – все одно на фронт: кого визнають придатним до служби під час мобілізації