У більшості українських шкіл батьківські збори залишаються звичним способом комунікації між педагогами та батьками учнів. Однак чи зобов’язані батьки брати участь у цих заходах?

Юрист Роман Бондаренко пояснює, що участь у батьківських зборах — це право, а не обов’язок.

Згідно із законодавством, батьки повинні сприяти виконанню дитиною освітньої програми та допомагати досягти навчальних результатів. Проте відвідування зборів не є прямим зобов’язанням.

Батьківські збори
Батьківські збори

Особисті успіхи дитини, її оцінки та поведінка є конфіденційною інформацією, яка не підлягає обговоренню на загальних зборах. Тому невідвідування таких заходів не можна трактувати як нехтування батьківськими обов’язками.

Популярні новини зараз
Замість пенсії – ще п’ять років роботи: українських жінок позбавляють заслуженого відпочинку Пенсіонерам виплатять надбавки: скільки отримають у квітні Держава залізе у кишеню кожному українцю: деталі нової податкової системи Мобілізація чоловіків предпенсійного віку: що роблять ТЦК з чоловіками 50+
Показати ще

"Батьківські збори більше стосуються самоврядування батьків класу. Це не обов’язок, а право, яким батьки можуть скористатися або відмовитися від нього", — пояснює Роман Бондаренко.

Навіть якщо батьки не можуть прийти на збори, варто заздалегідь повідомити про це класного керівника. У таких випадках можна домовитися про альтернативний спосіб обговорення успішності та поведінки дитини:

  • Індивідуальна зустріч: узгодьте з учителем зручний час для особистого спілкування.
  • Онлайн-формат: сучасні технології дозволяють проводити зустрічі дистанційно, використовуючи месенджери чи відеозв’язок.
  • Електронна переписка: у разі відсутності можливості зустрітися особисто можна отримати звіт про навчання дитини електронною поштою або в месенджері.

За словами юриста, жодних санкцій для батьків, які не відвідують батьківські збори, не передбачено. Головне — забезпечити спілкування з учителем в іншій формі, якщо це необхідно для вирішення питань, пов’язаних з навчанням дитини.

Нагадаємо, нові дитсадки та вищі зарплати вихователям: дошкільну освіту чекають великі реформи

Раніше ми розповідали, що вчителям додадуть тисячу гривень із січня, але підвищення військового збору з'їсть половину бонусу

Також, НМТ-2025: абітурієнтам встановили терміни і умови іспитів