Водіння автомобіля в Україні стає дедалі відповідальнішим завданням, адже навіть звичайний прийом ліків може обернутися значним штрафом у розмірі 17 тисяч гривень.
Підпишись на наш Viber: новини, гумор та розваги!
ПідписатисяЗгідно зі статтею 130 Кодексу України про адміністративні правопорушення, керування транспортним засобом у стані сп’яніння або під впливом речовин, що впливають на швидкість реакції, карається штрафом до 17 тисяч гривень із можливим позбавленням водійських прав.
Серед таких речовин можуть бути не лише алкоголь чи наркотики, але й медикаменти, які:
- Викликають сонливість.
- Уповільнюють реакцію.
- Знижують концентрацію уваги.
Наприклад, у Хмельницькому поліція зупинила водія через несправний задній габарит. Під час спілкування правоохоронці запідозрили його у вживанні алкоголю через специфічний запах. Однак водій заявив, що запах походить від ліків «Корвалдін», які він прийняв через проблеми з серцем.
Попри це, відмова від проходження тестування на стан сп’яніння автоматично вважається порушенням. Суд визнав водія винним у керуванні транспортним засобом під впливом речовин, що впливають на реакцію, й призначив штраф.
Багато водіїв навіть не підозрюють, що деякі звичайні ліки можуть зробити їх потенційно небезпечними на дорозі. До таких препаратів належать:
- Заспокійливі засоби (валеріана, «Корвалдін»).
- Антигістамінні препарати від алергії (наприклад, першого покоління).
- Ліки від застуди, які містять кодеїн чи інші психотропні компоненти.
Перед прийомом ліків обов’язково вивчайте інструкцію. Якщо там зазначено, що медикамент впливає на здатність керувати транспортними засобами, краще утриматися від водіння.
Нагадаємо, вечір з вином — ранок з алкотестером: коли можна сідати за кермо після випитого
Раніше ми розповідали, що водіям встановили нові вимоги до авто: штрафуватимуть через шум
Також, дорожній знак, через який приходять великі штрафи: про що мають знати водії