Українські супермаркети часто використовують знижки для залучення покупців, але іноді акційна ціна на ціннику не співпадає з ціною, яку пробивають на касі.

Держпродспоживслужба нагадує, що у таких випадках покупець має право вимагати продати товар за ціною, вказаною на ціннику. Про це повідомляє Держпродспоживслужба у Телеграм-каналі.

Продукти у супермаркеті / фото: Freepik
Продукти у супермаркеті / фото: Freepik

За законом, реклама про знижки має бути чіткою та містити інформацію про:

  1. Місце проведення акції.
  2. Датах початку та закінчення акції.
  3. Співвідношенні старої та нової ціни або розміру знижки у відсотках.

Якщо продавець відмовляється продати товар за ціною ціннику, покупець може звернутися до територіального органу Держпродспоживслужби для захисту своїх прав.

Популярні новини зараз
Молоко може зникнути з раціону українців: експерти прогнозують дефіцит і рекордні ціни на молочні продукти Чоловікам дали лише 7 днів: що потрібно зробити, щоб не отримати штраф від ТЦК Від пенсії заберуть 20%: пенсіонерів можуть позбавити останніх копійок для виживання Нові правила розшуку ухилянтів: кого знайдуть за лічені дні
Показати ще

Крім того, Верховна Рада розглядає законопроект, який зобов'яже магазини вказувати на цінниках дві ціни: ціну за одиницю виміру (наприклад, за кілограм чи літр) та ціну за фактичний обсяг товару в упаковці.

Цей захід спрямовано боротьбу зі шринкфляцією – практикою зменшення обсягу товару за збереження колишньої ціни. Також планується посилити вимоги до маркування товарів, щоб інформація на етикетках була зрозумілою та доступною для споживачів.

Продукти / фото: depositphotos
Продукти / фото: depositphotos

Держпродспоживслужба радить покупцям бути уважними та:

  • Завжди перевіряти відповідність цін на цінниках та у чеках.
  • Звертати увагу на терміни придатності товарів, особливо, якщо на них велика знижка.
  • У разі порушення своїх прав звертатися до Держпродспоживслужби.

У попередній публікації ми розповідали про те, що ціни на імпортні продукти зростуть, зарплати – ні, малий бізнес почне зникати: реальність 2025 року

Також Знай.ua інформував, на омлет вже потрібно 16 грн: супермаркети оновили цінники яєць, гречки, картоплі та пісного

Раніше Знай.ua стало відомо про те, що запасайся зараз, щоб не переплачувати навесні: взимку ціни на овочі та фрукти зростуть ще на 15%.