Українцям пояснили нюанси призначення пенсійних виплат і скільки стажу потрібно в окремих випадках.

Читайте Знай в Google News!

Пояснення щодо пенсійного забезпечення дали провідні фахівці Пенсійного фонду України на фейсбук-сторінці "пенсійного кур'єра". Зокрема, читач поставив наступне питання:

"У грудні 2019-го досяг віку 60 років, звільнився з роботи й більше не працював. Звернувся в управління Пенсійного фонду щодо призначення пенсії тільки в листопаді 2020 року. Мій страховий стаж становить 26 років 8 місяців. Чи матиму я право на пенсію за віком, адже читав, що для призначення пенсії 2020 року потрібно мати 27 років страхового стажу?"

Пенсіонери, кадр з відео
Пенсіонери, кадр з відео

Популярні новини зараз
Як подавати заявку на субсидію з грудня: українцям пояснили нові правила Чому доводиться платити за доставку газу на основі річного споживання: українці не відстають від "Нафтогазу" ПриватБанк встановив новий ліміт на зняття готівки: яку максимальну суму видають банкомати 3400 гривень в одні руки: як українцям отримати допомогу на ліки, їжу та проживання
Показати ще

Як зазначили спеціалісти, статтею 26 Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» визначено умови призначення пенсії за віком залежно від набутого особою страхового стажу.

Згідно з ним, наявність необхідного страхового стажу, що дає право на призначення пенсії за віком, визначається на дату досягнення особою відповідного віку і не залежить від наявності страхового стажу на дату звернення за призначенням пенсії.

Тому, для чоловіків, які досягли віку 60 років 2019 року, страховий стаж, необхідний для призначення пенсії за віком, становив 26 років. Відповідно, чоловік, який ставив це запитання, має право на призначення пенсії за віком під час звернення 2020 року, оскільки на час досягнення пенсійного віку мав більш як 26 років стажу.

Скріншот: facebook.com/gazetaPK
Скріншот: facebook.com/gazetaPK

Обов'язково підпишись на наш канал в Viber, щоб не пропустити найцікавіше

Нагадаємо, молодий українець змінив навчання за партою на службу в ЗСУ: "Справжня школа ближче до ворога". Одразу після випуску із будівельного училища Іван поповнив ряди українського війська, адже змінити парту на армію хлопець хотів давно.

Як повідомляв портал "Знай.ua", СБУ схилила голови через загиблих на Донбасі побратимів: найкращі снайпери віддфали життя за Україну. 1 грудня виповнився рік з дня загибелі двох Героїв України

Також "Знай.ua" писав, росіяни знову спробували привласнити український борщ: "Сало також стане нашим". Українці висловили свій гнів з цього приводу