З 1 січня в Україні набирає чинності новий санітарний регламент для закладів середньої загальної освіти, де затверджено норми, які зробили відповідними сучасності.
Що потрібно буде привести до відповідності в українських школах:
Туалети у приміщенні. Передбачено їх наявність на кожному поверсі і дверцята мають бути в кожній кабінці. В туалетах мають бути диспенсери і туалетний папір, які не повинні купуватися за кошти батьків. Для зберігання прибирального інвентарю та приготування дезінфекційних розчинів необхідно передбачити окремі приміщення, недоступні для учнів і сторонніх відвідувачів, йдеться у регламенті.
Фізкультура. Не дозволяється в залах менш як 288 м² заняття одночасно більше ніж 30 учнів.
Під забороною опинилися лампові телевізори.
В закладі освіти повинен бути організований питний режим. Кожна дитина за потреби повинна отримати кип'ячену або фасовану воду в індивідуальному посуді.
Прибирання. Діти не миють підлогу і вікна взагалі. Допускається вологе прибирання поверхонь дітей 5-12 класів лише за участю вчителя або медичного працівника - відводиться 1 година в тиждень. Єдине що учні повинні виносити своє сміття і тримати своє робоче місце в чистоті.
Домашнє завдання. Тривалість виконання завдань для самопідготовки учнів у позанавчальний час не рекомендується понад 1 години у 3 - 5 класах та 1,5 години у 6 - 9 класах, 2 години - у 10 - 11(12) класах. Учням 1 - 2 класів не рекомендуються обов'язкові завдання для самопідготовки у позанавчальний час.
Про перерви. Має бути або одна перерва 30 хв, або дві по 20 хв. При чому одна з них має бути проведена на вулиці.
Заклади освіти повинні бути укомплектовані кваліфікованими кадрами середніх медичних працівників, та можуть бути укомплектовані лікарями-психологами.
Педикульоз - обов'язкова перевірка після канікул і за необхідності.
Харчування. З 1 січня обіцяють нове збалансоване меню.
Транспорт. Учні, які проживають на відстані від закладу освіти понад 2 км, забезпечуються підвезенням у порядку, визначеному засновником (засновниками) закладу освіти відповідно до законодавства. Міські бюджети мусять передбачити або компенсацію проїзду, або шкільний автобус.
Обов'язково підпишись на наш канал в Viber, щоб не пропустити найцікавіше
Нагадаємо, молодий українець змінив навчання за партою на службу в ЗСУ: "Справжня школа ближче до ворога". Одразу після випуску із будівельного училища Іван поповнив ряди українського війська, адже змінити парту на армію хлопець хотів давно.