Відомі журналісти та блогери звернулися до Президента України Володимира Зеленського, голови ВРУ Дмитра Разумкова, голів парламентських фракцій з відкритим листом з вимогою не допустити прийняття закону "про медіа".

Читайте Знай в Google News!

Журналісти заявили, що закон" про медіа " порушує базові свободи українців і створює передумови для поглиблення авторитаризму в Україні. Про це повідомив журналіст і блогер, співзасновник Українського інституту майбутнього Юрій Романенко у своєму Telegram-каналі.

" я повністю підтримую цю заяву і обіцяю проклясти кожного народного депутата, який проголосує за закон "про медіа", - пише Романенко.

Наводимо текст відкритого листа журналістів:

Популярні новини зараз
Гарно нагодував та несплатив податки: БЕБ запідозрили родичів Юлії Тимошенко у сумнівних оборутках "Йде не туди": "Холостяк" Алекс Топольський згадав приставання іншого хлопця Гороскоп на лютий-2023 для всіх знаків Зодіаку: таємне кохання Тельців, труднощі Раків та небезпечне 23 число для Козерогів Прості поради, як правильно зварити пшоно: буде дуже смачним і не гірчити
Показати ще

Народним депутатам України

Звернення журналістських, медійних та громадських організацій, засобів масової інформації, блогерів, дописувачів у соціальних мережах.

Законопроєкт “Про медіа” (№2693д), який обмежує свободу слова в країні, потрібно зняти з розгляду Верховної Ради України.

У травні цього року Верховна Рада України відправила законопроєкт "Про медіа" на доопрацювання до Комітету з питань гуманітарної та інформаційної політики, але доопрацьований варіант підтримали лише 7 з 17 народних депутатів - членів Комітету, всі вони представники фракції Політичної партії “Слуга народу”. Депутати з інших фракцій законопроєкт не підтримали.

Авторами законопроєкту було проігноровано звернення журналістів провідних сайтів і блогерів, які мають підтримку мільйонів громадян, місцевих друкованих видань та загальноукраїнських телекомпаній, журналістських і медійних організацій та профспілок.

У доопрацьованому варіанті не враховано зауваження ОБСЄ, Головного науково-експертного управління Верховної Ради, експертів Ради Європи, зокрема:

  • Не враховано рішення Ради Міністрів ОБСЄ 3/2018: “Повноцінно запровадити свої закони, політику та практику щодо свободи ЗМІ з дотримання своїх міжнародних зобов'язань та перегляд і, за необхідності, скасування або зміну їх (законів, політики та практики), щоб вони не обмежували можливості журналістів виконувати свою роботу самостійно та без зайвих зусиль і перешкоджання.”

Натомість законопроєкт №2693-д “Про медіа” встановлює обмеження прав журналістів-фрілансерів, оскільки визнає професійні права на інформацію та акредитацію тільки тих журналістів, у посвідченні яких вказано зареєстроване медіа, навіть, якщо посвідчення журналіста видане професійною або творчою спілками журналістів. Також законопроєкт передбачає блокування або скасування реєстрації усього медіа, а не виключно незаконного контенту, що є непропорційною санкцією.

  1. Не враховано зауваження експертів Ради Європи: “лібералізувати регулювання онлайн-медіа та друкованої преси, а також надати додаткові гарантії від можливих зловживань при застосуванні санкцій (таких, зокрема, як блокування онлайн-медіа)”. Експерти наголошували, що держави Європейського союзу не регулюють контенту онлайн-медіа, у жодному регулятивному документі ЄС не згадують онлайн-ЗМІ. Консультантка Ради Європи рекомендувала Україні відкласти впровадження регулювання інтернет-ЗМІ й почекати, поки Євросоюз розробить і протестує рішення у цій сфері. Досі ще немає рішень Євросоюзу і практики застосування тих Директив ЄС, які нібито намагаються виконати автори законопроєкту.
  1. Комітет Верховної Ради України з питань інтеграції України з Європейським Союзом у своєму рішенні вказав, що Директива ЄС про аудіовізуальні медіапослуги “не врегульовує питання діяльності друкованих та онлайн-медіа”, а також, що “держави-учасниці повинні забезпечити чітке визначення у законодавстві компетенції та повноважень національних регуляторних установ чи органів, а також способи їхньої підзвітності. В той же час, в статті 90 законопроекту наведено перелік повноважень Національної ради України з питань телебачення і радіомовлення, який не є вичерпним.”
  1. Зауваження Головного науково-експертного управління Верховної Ради стосуються невідповідності законопроєкту статтям 85 та 92 Конституції України. За висновком ГНЕУ, першочергово має бути змінена структура і зміст законопроекту.

Ще раз наголошуємо, що зміни, яких дійсно потребує медіазаконодавство, — це спрощення реєстраційних процедур, збільшення можливостей для саморегуляції, збільшення можливостей для журналістів якісно, без зовнішнього втручання (особливо — з боку держави) виконувати свою роботу.

Неприпустимими є спроби обмежити свободу слова також і через законопроєкт “Про Службу безпеки України”, який передбачає право СБУ без рішення суду обмежувати доступ громадян до інформаційних ресурсів, анульовувати ліцензії телеканалів, втручатися в роботу поштових операторів і провайдерів, встановлювати засоби негласного отримання інформації з каналів зв’язку. Це суперечить, як законодавству, так і міжнародним зобов’язанням України.

Звертаємося до всіх депутатських фракцій і груп, до кожного народного депутата України: зупиніть спроби обмежити свободу слова і права журналістів через прийняття нового законодавства. Повну політичну відповідальність за обмеження фундаментального права людини на свободу вираження та інформації несе фракція Політичної партії “Слуга народу”, депутати якої, на жаль, і є авторами авторитарних законопроєктів у сфері медіа.

Звертаємося до Президента України: не підтримуйте ініціативи чиновників обмежити свободу слова і права журналістів. Тільки вільні люди можуть будувати вільну країну!

Алеся Бацман, головний редактор видання "ГОРДОН"

Юрій Бутусов, головний редактор видання "Цензор.НЕТ"

Наташа Влащенко, телеведуча

Дмитро Гордон, телеведучий, засновник видання "ГОРДОН"

Павло Єлізаров, продюсер ток-шоу "Свобода слова Савика Шустера"

Денис Іванеско, директор інформагентства "Українські новини"

Тетяна Котюжинськая, голова правління "Національної асоціації українських медіа"

Соня Кошкіна, шеф-редактор видания LB.ua

Сергій Лямець, журналіст

Юрій Романенко, блогер, співзасновник Українського інституту майбутнього

Орест Сохар, шеф-редактор видання "Обозреватель"

Сергій Томіленко, голова Національної спілки журналістів України

Олександр Швець, головний редактор газети та інтернет-видання "Факты"

Сергій Штурхецький, голова Незалежної медіа-профспілки України

Савік Шустер, телеведучий

Звернення відкрите до підписання для всіх журналістів і ЗМІ, які хочуть виконувати свою роботу без перешкоджання з боку політиків.

Обов'язково підпишись на наш канал в Viber, щоб не пропустити найцікавіше

Нагадавши, Степанов показав, на що перетвориться Україна після різкого скасування карантину.

Як повідомляв Знай.иа, Зеленський розповів про найважливіший момент в історії України.

Також Знай.иа писав, що Шмигаль перерахував безкоштовні послуги для українців, які лікуються вдома від Covid-19.