Патрульна поліція тепер має у своєму розпорядженні 30 сучасних дорожніх авто-лабораторій. Про це розповів заступник начальника патрульної поліції України Олексій Білошицький у своєму Facebook.

Авто-лабораторії здійснюватимуть контроль за дотриманням правил, норм та стандартів утримання автомобільних доріг та вулиць є важливим у запобіганні та зменшенні кількості ДТП на дорогах України. Але такі перевірки необхідно проводити за допомогою спеціальних інструментальних технічних засобів вимірювання.

Авто-лабораторія, фото: Патрульна поліція
Авто-лабораторія, фото: Патрульна поліція

З їх допомогою інспектори зможуть перевіряти такі дорожні умови, як:

  • рівність проїжджої частини;
  • коефіцієнт зчеплення;
  • ухили проїжджої частини;
  • світлоповертаючу здатність дорожньої розмітки;
  • освітленість і яскравість дорожнього покриття і дорожніх знаків.

Крім того, перевірятимуть відповідності технічного стану дорожніх знаків вимогам ГОСТ. Також лабораторії будуть виїжджати на місця ДТП.

Популярні новини зараз
Нові ліміти споживання електрики: які зміни запровадили в Україні з 8 лютого "Рачки – твій соціальний ліфт": скандальну чиновницю ДПСУ поперли з держслужби Оплата за розподіл газу зміниться: хто вже в лютому буде платити інакше Нафтогаз почав нараховувати борги українцям, у яких електричне опалення: "Це що, жарт якийсь?"
Показати ще

За допомогою цих лабораторій поліцейські на місці ДТП зможуть зафіксувати наявність / відсутність розмітки та дорожніх знаків, а також перевірити їх відповідно до умов ДСТУ.

Авто-лабораторія, фото: Патрульна поліція
Авто-лабораторія, фото: Патрульна поліція

За порушення правил, норм і стандартів при утриманні автомобільних доріг і вулиць, невжиття заходів щодо своєчасної заборони або обмеження руху або позначення на автомобільних дорогах і вулицях місць виконання робіт передбачена адміністративна відповідальність ст.140 КУпАП.

"У разі виявлення такого правопорушення патрульні притягують винних посадових осіб до адміністративної відповідальності", - пише поліцейський.

Нагадаємо, киян морально готують до повторення "льодовикового колапсу".

Як повідомляв Знай.uа, Київ завалило снігом, люди перетворилися на сніговиків, а дорога в каток, кадри апокаліпсису.

Також Знай.uа писав, що копи виведуть на українські дороги "агентів" на колесах, порушникам не втекти.