Різдво - найважливіше християнське свято. Історично склалося, що в Україні прийнято святкувати народження Христа двічі, за різними календарями. За григоріанським календарем, свято відзначається 25 грудня, а за юліанським - 7 січня.
Підпишись на наш Viber: новини, гумор та розваги!
ПідписатисяПрийнято, що Православна церква України орієнтується на старий юліанський календар, через що датою православного Різдва вважається 7 січня, а католицького - 25 грудня.
З 2017 року Україна на державному рівні святкую обидва свята, оскільки в нашій країні живуть мільйони католиків і греко-католиків, для яких Різдво - вкрай важлива подія.
Однак, через календарну невідповідность між обома конефісіямі, святкувати народження Господа можна, як 25 грудня, так і 7 січня.
Не дивлячись на суперечності, католицьке Різдво - один з найважливіших днів у календарі. Його варто проводити в колі сім'ї або наодинці, а також виконувати певні ритуали і відповідати певним нормам поведінки.
У цій статті ми розповімо, що можна, а чого не можна робити на Католицьке Різдво, які заборони і традиції на цей день.
Історія свята
Встановити датою святкування Різдва Христового 25 грудня було вирішено в далекому 431 році на Третьому (Ефеському) Вселенському церковному соборі. Таким чином традиція святкування Різдва має тисячолітню історію.
Згідно православним традиціям, перша зірка, що з'явилася в ніч на 25 грудня, символізує собою народження Спасителя.
Нагадаємо, що в Біблії написано, що Ісус народився в печері, де від поганої погоди ховалась худоау. Саме тварі божі на правах безгрішних створінь і отримали право першими побачити Сина Божого.
Вітали Спасителя і пастухи, які першими прийшли до печеру і вклонилися божественному немовляті. Знали про народження Ісуса і волхви, які знайшли місце його народження по зірці і вітали його, принісши спеки - смирну, золото і ладан. Саме сцена вітання Христа волхвами і є одніжю з головних символів Різдва, а тематичні ілюстрації з'являються по всій планеті безліч століть - на вітражах, на картинах, в скульптурі, в кіно і анімації.
Традиції на католицьке Різдво
Дотримання суворого посту. На свято всі віруючі дотримуються суворого посту, а в переддень свята вживають в їжу лише зерна пшениці або ячмінь, які відварюються у воді або приправляються медом. Вживати в їжу можна все.
- Різдво потрібно зустрічати в колі сім'ї, якщо такої можливості немає, то в церкві або у друзів;
- Прикрасьте будинок. Використовуйте християнські символи і не зловживайте продуктами, створеними сучасними маркетологами: Санта Клаусом, оленями і ельфами;
- Помоліться перед молитвою. Читати слово боже необхідно в порядку старшинства;
- Формуйте стіл з пісних страв. Подавайте на стіл овочі, фрукти, горіхи, мед, родзинки і різні види риби, які є символом достатку;
- Колядки католики співають в ніч перед Різдвом і на наступний день;
- Прийнято переодягатися і ходити по домівках, просячи про частування. Відзначимо, що католицька церква не вітає дані ритуали, вважаючи їх відлунням язичництва.
Заборони на Католицьке Різдво: чого не можна робити в цей день
Не можна одягати старий одяг;
- Заборонено чорний колір, який вважається символом бідності і нещастя;
- Не економте на святі: чим яскравіше і смачніше проведеш Різдво, тим успішніше рік буде для всієї родини;
- Категорично заборонено працювати;
- На Різдво не виносять сміття з квартири, так як вважається, що в цьому випадку з будинку йде благополуччя і успіх;
- Не сваріться, особливо з членами сім'ї. Порушення правила призведе до чвар весь наступний рік;
- Не шийте на Різдво;
- Відмовтеся від ворожіння. Ритуал разращен на дванадцятий день Святок і до Водохреща;
- Займіться благодійністью, оскільки це богоугодна справа.
- Відмовтеся від полювання, так як природа в цей день також святкує народження сина божого.