Від президента України Володимира Зеленського вимагають змінити назву держави і відновити історичний топонім "Русь".

Відповідний документ був розміщений на офіційному порталі електронних петицій до президента України.

Автор тексту вимог стверджує, що назва "України" нав'язала більшовицька влада:

"Більшовики-комуністи без всенародного референдуму в 1918 році назвали нашу країну "Україною" замість її історичної назви "Русь", щоб зробити з нас манкуртів, які забули та не знають свою руську історію, своїх руських пращурів, свою руську культуру та традиції, свій руський язик.

Це обурює багатьох вчених, істориків, письменників і більшість громадян України", — стверджує Микола Ісаєв.

Популярні новини зараз
Пенсіонерам встановили обмеження: кому не світить підвищення виплат Українські супермаркети опустіли: яких продуктів поменшало через відключення світла Чекайте на справжню лавину подорожчань: що підніметься у ціні через зростання тарифів і валютного курсу Українцям готують нове подорожчання: ще одна комунальна послуга зросте на 30%
Показати ще

Цікаво, що основним аргументом на користь перейменування стали масові хресні ходи вірян на День Хрещення Київської Русі.

"День Хрещення Київської Русі має найбільшу пошану на Україні і саме тому щороку в Києві на народну ходу на честь Дня Хрещення Київської Русі збирається величезна кількість наших віруючих громадян, в минулому році - понад 250 000 віруючих УПЦ МП, а в цьому - близько 300 000 віруючих.

Тобто мешканці нашої держави вже більше 1000 років пам'ятають, знають і шанують справжню назву нашої країни - Русь, тобто це Руська земля на якій, завжди жили і живуть руські (в перекладі: білі, світлі, святі) люди", — йде мова у петиції.

Підстави для такого кроку знайшли і в законодавстві України.

"На Україні був прийнятий Закон України "Про засудження комуністичного та націонал-соціалістичного (нацистського) тоталітарних режимів в Україні та заборону пропаганди їхньої символіки", визнаний таким, що відповідає Конституції України (є конституційним), згідно з Рішенням Конституційного Суду № 9-р/2019 від 16.07.2019 року.

Однак назва нашої країни - "Україна", яку незаконно надали їй більшовики-комуністи і що діяла аж 70 років комуністичного тоталітарного режиму, до цих пір НЕ ДЕКОМУНІЗОВАНА, хоча за цим Законом у нас вже змінили свою назву всі міста і вулиці.

В зв’язку з вищенаведеним, керуючись Законом України "Про засудження комуністичного та націонал-соціалістичного (нацистського) тоталітарних режимів в Україні та заборону пропаганди їхньої символіки", ПРОШУ Президента України, який, згідно статті 102 Конституції, є ГАРАНТОМ додержання Конституції, прав і свобод людини і громадянина:

1.ВНЕСТИ у Верховну Раду України законопроект про зміну назви нашої країни з "України" на "Русь";

2.ПРОВЕСТИ Всеукраїнський референдум щодо зміни назви нашої країни з "України" на "Русь"", — вимагає українець.

Наразі цю ідею підримало лише 13 осіб.

Цікаво, що чоловік не новачок у громадсько-політичному житті. Людина з таким ПІБ очолювала "Партію справедливості та розвитку" та декілька організацій, які займаються захистом прав чорнобильців.

Нагадаємо, "Хочу Діснейленд і Голлівуд в Україні": Зеленський знайшов час для президентських примх - шанси є

Як повідомляв Знай.uа, кличте Зеленського! Українські татки пішли війною на матерів - "Функція запліднювати".

Знай.uа писав, у Києві хочуть побудувати Діснейленд, Кличку вже відправили документ.