Сьогодні велике православне свято - Собор Пресвятої Богородиці. Його дата не змінюється з року в рік – 8 січня. Цікаво, що для дівчат, в церкві це свято вважається навіть важливішим, ніж Різдво, адже можна просити у святої чого завгодно, але тільки якщо дотримуватися деяких правил. І тому ми вирішили розповісти вам, чого не можна робити в Собор Пресвятої Богородиці.

Собор Пресвятої Богородиці 2021: історія свята

Звичайно, щоб розуміти, які саме заборони діють Собор Пресвятої Богородиці, потрібно спочатку дізнатися трохи про історію цього свята.

Цікаво, що Собором це свято називається тому що сьогодні всі урочисті заходи в церкві проводяться не тільки на честь самої Пресвятої Богородиці, а й інших осіб, близьких по плоті Пресвятої Діви Марії та Ісуса Христа. Тобто, в усіх церквах проходять загальні, або соборні заходи.

Коли саме з'явився Собор Пресвятої Богородиці незрозуміло. Деякі джерела свідчать, що офіційну вказівку на святкування Собору Пресвятої Богородиці наступного дня після Христового Різдва можна знайти в 79 правилі VI Вселенського Собору, що відбувся в 680-681 роках. А деякі взагалі кажуть, що дата заснування цього свята незрозуміла

Популярні новини зараз
Ще не межа: ціни на цибулю можуть злетіти до 100 гривень за кіло У Раді ухвалили закон про нові виплати чиновникам: до 800 тисяч особам з інвалідністю, а 1 млн - у разі загибелі Українцям виплатять 3400 гривень допомоги: хто отримає гроші до кінця квітня Важкі випробування, а потім перемога: астролог розповів про складні часи для українців
Показати ще

Незважаючи на це, за величезну історію свята, до нього прижилося величезна кількість традицій і заборон.

Собор Пресвятої Богородиці 2021: заборони свята

Як і в багато інших релігійних свят, в Собор Пресвятої Богородиці не можна працювати. Але в цей раз така заборона в основному стосується вагітних жінок і майбутніх батьків. Якщо працювати в Собор Пресвятої Богородиці, то ваша дитина може народитися з різними фізичними відхиленнями.

Крім цього, дівчата, які повинні були скоро народити в цей день відвідують баб-повитух, які приймали в них роди, пригощають вечерею, а також замовляють у церкві панахиди за померлими. Якщо цього не зробити, то пологи можуть пройти дуже складно.

Дивіться: Православний календар. Понеділок, 8 січня, 2018г. Собор Пресвятої Богородиці

Тепер ви знаєте, чого не можна робити Собор Пресвятої Богородиці і точно не порушите ніяких заборон.