Українська письменниця Лариса Ніцой нагадала, що 16 січня набирає чинності стаття про обов’язкове обслуговування українською мовою.

Про нововведення, а також відповідні штрафи Лариса Ніцой розмірковує на своїй сторінці у соціальній мережі Фейсбук.

"Як же ж я хотіла 1 січня написати отаке привітання. Дорогі агресивні російськомовні, що живуть в Україні! Нарешті я рада, що вас так багато. З 16 січня вступає в силу стаття про обов’язкове обслуговування вами українськомовних українців українською мовою. А оскільки ви не просто російськомовні, а ще й агресивні, і не хочете надавати послуг українською мовою – то нарешті ми, українці, отримаємо від цього задоволення, бо вас штрафуватимуть і ми отримаємо поповнення бюджету нечуваними сумами від цих штрафів. На ці гроші ми, українці, поремонтуємо дороги, школи, лікарні… Залишайтеся такими ж російськомовними і агресивними надалі.", - написала вона. Лариса Ніцой

Лариса Ніцой: facebook.com/nitsoi.larysa
Лариса Ніцой: facebook.com/nitsoi.larysa

Лариса Ніцой зізналася, що їй дуже кортіло потішити україномовних українців, що нарешті держава захистить їх цілком законно. Їх не будуть дискримінувати тепер, до того ж у своїй країні.

Популярні новини зараз
Головне за ніч, 4 лютого: повернення Дорофєєвої у "Время и Стекло", нова небезпечна хвороба, ліквідація путіна та подорожчання Військовий обурився, що повістки роздали нікчемам, які знущалися з дівчат: "Заберіть їх собі у райвідділ! ЗСУ – не смітник!" Доведеться платити понад 10 гривень за куб: українцям показали нові ціни на газ у лютому Колишня Міші Заливака Юля "Зайка" Бельченко розповіла про підставу на "Холостяку": "Я не вкрала, не вбила..."
Показати ще

"Нарешті українцям не будуть кричати в лице «бальная/бальной» і «фашістка/фашіст» лише за те, що українець проситиме у своїй країні в магазині чи лікарні надавати йому послугу українською... Хотіла так написати. Але не напишу.", - йдеться у повідомленні. Лариса Ніцой

Письменниця також пояснила, чи будуть з 16 січня штрафувати за мову. Ніцой нагадала, що стаття про обов’язкове обслуговування українською мовою набирає чинності з 16 січня 2021 - вона й передбачає відповідні штрафи.

Лариса Ніцой, facebook.com/nitsoi.larysa
Лариса Ніцой, facebook.com/nitsoi.larysa

Проте, як зауважила Ніцой, в Україні всі штрафи на порушників накладаються згідно з Адміністративним кодексом України, де ці штрафи прописані. А в ньому наразі немає статті про штрафи за відмову обслуговувати українською мовою.

Водночас в законі про мову в прикінцевих положеннях (п.1) написано, що треба внести правки в Адміністративний кодекс, а саме, прописати штрафи за відмову від мови. Там же йдеться про те, що ці правки про штрафи в Адміністративному кодексі набирають чинності через три роки з моменту набуття чинності Закону про мову.

Оскільки Закон про мову набув чинності 16 липня 2019 року, то через три роки буде вже 16 липня 2022 року. Але чи й тоді зможуть українці розраховувати на те, що держава захистить їх від дискримінації бодай штрафами? Лариса Ніцой не впевнена.

Лариса Ніцой, фото: facebook.com/larysa.nitsoi
Лариса Ніцой, фото: facebook.com/larysa.nitsoi

Адже після скарги мовному омбудсмену він спершу лише попередить дискримінатора з проханням виправитися. А штрафувати зможе лише після другої скарги. Ніцой додала, що цей закон їй абсолютно не подобається, бо такого "захисту" зовсім недостатньо. Вона додала, що могла помилитися у своїх розрахунках, проте навіть і це суттєво не впливає на ситуацію.

"Ви хвалите тих, хто вам ухвалив такий слабкий захист, і називаєте їх націоналістами. Я гірко зітхаю. Бо це не націоналісти. Націоналісти в першу чергу думали б, як захистити вас, українців. А оті, пишучи закон, думали в першу чергу, як не образити тих, хто дискримінує українців. Ви готові терпіти далі. Подумаєш, не ухвалили закон у 2015, у 2016, у 2017, у 2018, ухвалили у 2019, але він не захищав нас у 2020, не захищає у 2021… Втрачено 7 років! Але ви чомусь раді. У мене вкрадено ще 7 безцінних років мого життя, яке пролітає з шаленою швидкістю. І я знову зітхаю. Зітхаю на вашу радість і терпіння… Зітхаю, бо в мене немає іншого виходу, як терпіти разом з вами… Або боротися з таким станом, поки ви живете і радієте… А коли ж жити і радіти мені?", - підсумувала Ніцой. Лариса Ніцой

Скріншот: facebook.com/nitsoi.larysa
Скріншот: facebook.com/nitsoi.larysa

Скріншот: facebook.com/nitsoi.larysa
Скріншот: facebook.com/nitsoi.larysa

Нагадаємо, безстрашний воїн ЗСУ отримав "бойове хрещення" просто на День Незалежності: "Ціла батарея артилерії...". Він вважає, що це справа для справжніх чоловіків.

Як повідомляв портал "Знай.ua", після Нового року хліб для українців стане "золотим": скільки коштуватиме буханець. Хліб в Україні подорожчає на початку 2021 року

Також "Знай.ua" писав, крилаті піхотинці ЗСУ підкорили небо: в ООС показали дивовижні кадри. Воїни-десантники продовжили виконувати планову програму стрибків з парашутом