Громадянка України, яка ось уже шість років не може домогтися виплати аліментів зі свого колишнього чоловіка, звернулася по допомогу до юридичних експертів. Справа в тому, що за ці довгі роки дитина встигла стати повнолітньою, а громадянин, який повинен був весь цей час виплачувати гроші заявив, що став банкрутом.

Про це стало відомо завдяки публікації спільноти "Безоплатна правова допомога" в мережі Facebook.

Публікація Ольги Петрової, скріншот: Facebook
Публікація Ольги Петрової, скріншот: Facebook

"Привіт, всім. Кримінальні закон і право говорять - якщо заборгованість по аліментах сукупно перевищує 3-х місячну, то це вже є підставою для притягнення до відповідальності за 164 КК. У мене заборгованість за 11 років, з яких за перші 6 років/72 місяці поспіль не було жодної виплати, 5 років були виплати в меншому, ніж встановлено розмірі.

Дитина в 2019 стала повнолітньою, станом на 01.01.21 заборгованість не погашена зовсім, і погашати боржник не збирається, мотивуючи відсутністю у нього грошей. Розрахунок заборгованості було оскаржено боржником, але всі суди відмовили. Загалом, заборгованість становить 250 000 гривень.

Популярні новини зараз
Пенсіонерів змусять повернути частину виплат державі Гороскоп на тиждень 25 листопада – 1 грудня для всіх знаків Зодіаку: Львів обдурять, Овни витратить сили, а Водолії мають слухати себе Зміни в правилах обміну валюти: заначка може перетворитися на розчарування Українців попередили про три місяці без пенсії: у кого будуть проблеми з ПФУ
Показати ще

Прокуратура категорично відмовляється оголошувати підозру на тій підставі, що була часткова сплата аліментів, провадження відкрито ще в 2015 році. Боржник має нову заборгованість зі сплати аліментів на повнолітнього, які стягують з мінімальної зарплати, 1/4 + 1/4. Більше стягувати Закон не дозволяє.

ВС сказав у своїй постанові від 30.04.20, що часткова сплата не є підставою для звільнення від відповідальності, але прокуратура це Слухати не хоче. Будь ласка, могли б сказати, що робити? Яким чином можна домогтися оголошення підозри?", - запитує українка.

Варто зазначити, що на звернення Українки вже відреагували. Користувачі мережі почали коментувати публікацію: "Ст. 164 КК передбачає злісне ухилення від сплати аліментів, тобто, незважаючи на наявність офіційних доходів боржник ухилявся від сплати аліментів. В іншому випадку, прокуратура ніколи не пред'явить підозру за ст. 164 КК", "А що заважає накласти арешт на майно і стягнути чи вам головне "посадити" колишнього чоловіка?".

Коментарі до публікації, скріншот: Facebook
Коментарі до публікації, скріншот: Facebook

Раніше повідомляли, під Тернополем дитину з інвалідністю залишили без грошей через борги матері: "Маємо повне право".

Як повідомляв Знай.uа, як стягуються аліменти на дитину, коли батьки не перебувають у шлюбі: пояснення Мін'юсту.

Знай.uа писав, доля аліментів у 2021 році: що трапиться з виплатами на дітей.