Мовна активістка і дитяча письменниця Лариса Ніцой розповіла, що була дуже розчулена кліпом про бій під Крутами, знятим українськими ліцеїстами. Як вона зізналася, у свої молоді роки вона нічого не знала про цей славетний подвиг, а тому особливо пишається тим фактом, що сучасні молоді українці мають змогу знати свою історію.

Відповідним постом вона поділилася на своїй сторінці у соціальній мережі "Фейсбук".

"Розчулилася. Розплакалася. Ліцеїсти зняли кліп про бій під Крутами", — пише вона про музичне відео, зняте учнями Львівського ліцею імені Героїв Крут. "Дивлюся кліп. Сльози крап, крап", — ще раз підтвердить свою емоцію Ніцой.

Детальніше свою реакцію вона пояснює тим, що адянська влада не давала їй можливості познайомитися з минулим свого народу.

"У їхньому віці я НІЧОГО не знала про УНР, про Крути, про… Я НІЧОГО не знала про нас, героїчних… Я знала, що ми найвеличніша, найсправедливіша у світі страна совєтов, а ми в ній землероби-гречкосії. Мені здається, що навіть слова «незалежність» я не чула, і навіть словосполучення «незалежна людина» не було присутнє в нашому лексиконі…

Популярні новини зараз

Ірина Білик навіть вдома ховає своє обличчя - укладає волосся і наносить тонни макіяжу: "Я не одна така?

Донька Сніжани Єгорової, яка підтримала Путіна, "відреклася" від матері: "Відчуваю сором"

Зірка "Холостячки" Роман Свечкоренко розповів про біду, яка трапилася з його дівчиною і дочкою

Що сталося з героями серіалу "Кадетство": Соболєв безслідно зник, а Синіцин "посунув" Малахова

Показати ще

<...>

Як важко повертається нам пам’ять. Як боляче усвідомлювати, що всьому народові насильно зробили лоботомію. Стерли пам’ять. Знищили все, і всіх, хто міг нагадувати. Створили навколо штучні декорації і помістили у вакуум. Переконали, що ти в тому штучному світі в безпам'ятстві, щасливий. І ти, щасливий, з оскопленим розумом, співав славні своїм оскопаторам", — пише письменниця.

Але Ніцой стверджує, що все ж навіть малою вона намагалася випитати про приховані сторінки історії.

"Але ген українця не обманиш. Де тільки й бралися ті питання у дитячій голові. Ті питання все одно народжувалися. НІЗВІДКИ і НІЗЧОГО. Тепер я знаю відповідь. Не дай боже я б народилася раніше, а не у свою добу, я би зі своїми питаннями була б на Соловках. Про які теж НІЧОГО НЕ ЗНАЛА. Як важко і як боляче повертати собі свою пам’ять. Важко, бо чиниться опір. Важко, бо з пам’яттю повертається БІЛЬ", — продовжує вона у своїй публікації.

Нагадаємо, Ніцой пояснила, чому штрафи за обслуговування російською користі не принесуть: "Терпіти".

Як повідомляв портал "Знай.ua", після Нового року хліб для українців стане "золотим": скільки коштуватиме буханець. Хліб в Україні подорожчає на початку 2021 року

Також "Знай.ua" писав, крилаті піхотинці ЗСУ підкорили небо: в ООС показали дивовижні кадри. Воїни-десантники продовжили виконувати планову програму стрибків з парашутом