Наближається останній місяць зими, який принесе багато нововведень для українців. Журналіст Катерина Котенкова в програмі «Суть событий» для Знай.uа розповіла, які зміни чекають нас в лютому.

Карантин. У січні жорсткий карантин закінчився, і, швидше за все, найближчим часом їх не буде. Карантин в Україні діє до 28 лютого, але його можуть продовжити до 31 березня.

Вакцинація. Президент Володимир Зеленський заявив, що вже в лютому стартує кампанія з вакцинації населення від коронавірусу, а перші вакцини країна «скоро» отримає, а саме один мільйон доз вакцини від провідної міжнародної компанії.

Але до цього у ВООЗ повідомляли, що Україна зможе отримати першу партію ліцензованої вакцини від COVID-19 у другому кварталі 2021 року. Тоді йшлося про 16 млн доз вакцини, які повинні передати безкоштовно в рамках співпраці з Фондом глобального доступу до вакцин проти коронавірусу.

Популярні новини зараз
Повністю замінить ТЦК: які зміни чекають мобілізацію Пенсіонерів змусять повернути частину виплат державі Надіються всі, але мало хто відчує: чого чекати від індексації пенсій у 2025 році Українців попередили про три місяці без пенсії: у кого будуть проблеми з ПФУ
Показати ще

А ще раніше про старт вакцинації в лютому 2021 року заявляв головний санітарний лікар Віктор Ляшко. За його словами, в Україні створять 375 мобільних бригад, які будуть проводити щеплення.

Але отримати вакцину в лютому зможуть не всі.

Ще в грудні міністр охорони здоров'я Максим Степанов підписав Дорожню карту щодо проведення масової вакцинації від COVID-19 в Україні. Документ оновлюється, але за станом на січень передбачає п'ять етапів вакцинації населення від коронавірусу.

Першими вакцинуються медики, які працюють з коронавірусними пацієнтами, люди в будинках для людей похилого віку та працівники дошкільних установ.

Далі – вакцинація інших медиків, людей похилого віку і працівників соціальних служб. Потім вакцину отримають люди старше 65 років, вчителі, працівники правоохоронних органів і рятувальники. Після цього буде вакцинація людей у ​​віці від 60 років, дорослих з супутніми хворобами і людей з інших груп ризику, і тільки потім інших категорій населення, які не входять до зазначених вище пріоритетних груп.

Також Степанов повідомив, що скоро буде підписаний новий контракт про постачання ще однієї вакцини від коронавірусу.

Пенсії. У лютому підвищень пенсій не очікується. За планом уряду, наступне підвищення буде тільки в березні, а саме індексація пенсій на 11%.

Тарифи. Людям набридло тарифне беззаконня, і вони вийшли на протести. Після них уряд вирішив зробити деякі кроки у врегулюванні питання оплати комунальних послуг. В тому числі, встановити граничні ціни, скасувати штрафи і ввести компенсації.

З 1 лютого до кінця опалювального сезону максимальна ціна буде не вище 6,99 грн за кубометр. Тарифи на тепло і гарячу воду мінятися не будуть до кінця опалювального сезону. Регулятор обмежить тариф на розподіл газу до 1,79 грн. Також розробляється законопроект про можливість передачі газорозподільних мереж органам місцевого самоврядування. Штрафи або пеня за несвоєчасно оплачені газ і тепло за січень застосовуватися не будуть. Очікуються результати розслідування Антимонопольного комітету з приводу тарифів на комуналку. Основним продуктом газорозподільних компаній стане «річний продукт за замовчуванням» – ціна на газ буде встановлюватися один раз на рік.

А також українцям компенсують витрати на електроопалення. На це уряд планує витратити півтора мільярда гривень.

Виплати будуть покривати різницю в платіжках між старим тарифом на електроенергію і новим. Компенсацію нарахують всім, хто користується електрообігрівом, протягом трьох місяців: в січні, лютому і березні. Втім, норма не стосується тих, хто вже отримує субсидію. На компенсацію можуть розраховувати ті, хто проживає в багатоквартирних і не газифікованих будинках, в яких відсутнє або не функціонує центральне опалення. Пільга також стосується багатодітних, прийомних сімей та дитячих будинків сімейного типу.

ЗНО. Міністерство освіти України не збирається відмовлятися від проведення ЗНО. Реєстрація на основне ЗНО розпочнеться з 1 лютого, але в якому форматі буде проходити тестування, чиновники ще не вирішили.

Курс долара. За оцінками експертів, в лютому можливо спочатку стрімке зміцнення євро по відношенню до долара, а потім таке ж різке зміцнення долара.

Вихідні. Лютий є найкоротшим серед місяців. У цьому році він налічує 28 днів, менше третини з них будуть вихідними. У третій місяць зими в Україні відзначається чимало святкових дат як державних, так і релігійних. В наступному місяці, зокрема, буде 4 суботи і 4 неділі, які традиційно є вихідними днями. Таким чином, в лютому буде 20 робочих і 8 вихідних днів.

Погода. У лютому буде тепліше, ніж в січні. Правда, морози і сніг ще до кінця зими не покинуть територію України.

Так, лютий зустріне українців мінусовою температурою повітря. Подекуди стовпчики термометрів опустяться до -13 градусів. Найхолодніше буде на півночі та сході. Однак з 9 -10 лютого морозна погода відступить. У той же час температура повітря сягатиме +2 ... + 3 градуси, в Україну прийде відлига. Її прогнозують до 21 лютого. В кінці місяця повернуться невеликі морози – до -4 градусів. Схожа погода буде і на початку березня. В середині лютого, коли погода буде теплішою, буде дощ і мокрий сніг. Зустрічати весну українці будуть також зі снігом, адже в кінці лютого він охопить деякі регіони країни.

Нагадаємо, Знай.ua повідомляв, що Катерина Котенкова розповіла, як збільшаться пенсії в 2021 році.

Раніше екс-міністр соцполітики Андрій Рева заявив, що влада не захищає громадян під час підняття тарифів.