З сусідньої Російської Федерації прийшли вельми сумні новини. Так, у п'ятницю вранці, 5 лютого, у виправній колонії Адигеї внаслідок неналежного надання медичної допомоги помер громадянин України - ув'язнений Здоренко Володимир, 1971 року народження.

Про це стало відомо завдяки повідомленню порталу "Кримська правозахисна група", який посилається на інформацію провідного експерта регіонального центру прав людини Романа Мартиновського.

в'язниця, ілюстративне фото vesti
в'язниця, ілюстративне фото vesti

Українця було засуджено в Криму за крадіжку. В порушення міжнародного гуманітарного права (МГП) українця в 2019 році було вивезено до Росії для відбування покарання. У місцях позбавлення волі ув'язненого заразили на ВІЛ-інфекцію. Українцю не було надано необхідної медичної допомоги, що також є порушенням МГП.

Зокрема, відповідно до статті 38 Женевської конвенції Про захист цивільного населення під час війни, особи, які перебувають під захистом, мають право на медичну допомогу і лікування в лікарні в такій же мірі, як і громадяни держави, на території якої вони перебувають, якщо цього вимагає стан їх здоров'я.

Популярні новини зараз

Михайло Поплавський відсунув юних студенток і взявся за Тіну Кароль: вже покликав у свою печерку

Таксист Гювен не зміг забути поїздку з українкою і став надсилати їй свій "Bolt": "Хочу лизати тебе годинами..."

Андре Тан зізнався, що зміг знайти в українках, як справжній чоловік: "Токсичні і нікому не потрібні..."

21-річну породіллю акушери облили крижаною водою і побили: "За вами ніхто мити підлогу не буде..."

Показати ще

Стаття 76 Конвенції стосується зобов'язань окупуючої держави до особливо вразливої категорії - осіб, які перебувають під захистом і обвинувачених у скоєнні злочину. Окупаційні органи повинні встановити для таких осіб санітарний і харчовий режими, які достатні для підтримки їх здоров'я. Вони повинні отримувати таку медичну допомогу, яку вимагає стан їхнього здоров'я.

Раніше повідомляли, у Львівській колонії ув'язненим влаштували райське життя: торгували наркотиками, як пиріжками.

Як повідомляв Знай.uа, у Дніпрі балкон окупували сотні маленьких дракул: ховалися під обшивкою.

Знай.uа писав, термін в два рази менше і умовно - у Єфремова з'явився новий адвокат.