З'явилася інформація, що під час карантинних обмежень всі Центри надання адміністративних послуг продовжують працювати за звичним графіком. Повідомляється, що кількість бажаючих отримати адміністративні послуги росте.
Підпишись на наш Viber: новини, гумор та розваги!
ПідписатисяПро це стало відомо завдяки повідомленню прес-служби Міністерства цифрової трансформації України в мережі Instagram.
За інформацією Мінцифри, на сьогодні, державні сервіси можна отримати в 876 ЦНАП, 59 територіальних підрозділах, 365 ВРМ і 15 мобільних ЦНАП. А це 1306 точок доступу, які щодня відвідують близько тисячі українців.
Як діяльність Мінцифри сприяє протидії COVID-19 в ЦНАП:
- Впровадження інформаційних систем та е-документообігу. Ми заохочуємо ЦНАП користуватися інформаційними системами та електронним документообігом. Це дозволяє автоматизувати процес надання послуг і зменшити кількість контактів з різними предметами і поверхнями.
- Практика об'єднання послуг з життєвих подій. Це дозволяє зменшити кількість візитів до держорганів. Наприклад, завдяки комплексній послузі еМалятко батькам новонароджених не потрібно відвідувати 11 різних установ, а можна отримати 9 послуг за однією заявою в ЦНАП, РАГС, пологовому будинку або онлайн на порталі "Дія". А комплексна послуга ID-14 дозволяє підліткам одночасно отримати перший паспорт і номер платника податків в ЦНАП або ДМС. Без візитів до податкової.
- Запуск гіда з державних послуг. На Гіді доступна інформація про понад 1600 державних послуг: куди звертатися, які документи потрібні, скільки часу на це знадобиться і інше. Завдяки цьому зникає необхідність приходити до держорганів, щоб попередньо щось запитати.
- Створення зручних і доступних інструментів для дистанційного підписання документів. За допомогою електронного підпису можна підписувати документи онлайн на сайті Центрального засвідчувального органу, подавати звітність до податкової інспекції, Пенсійного фонду або в інші держоргани в електронному вигляді.
Крім цього, ми забезпечуємо ЦНАП рекомендаціями щодо оптимізації роботи. Це допоможе ЦНАП безпечно працювати, а громадянам - отримувати якісні послуги. Зокрема, ми рекомендуємо приймати документи через скриньки для кореспонденції, організувати прийом громадян за попереднім записом, а також інформувати про можливості та способи отримання послуг в електронній формі.
Раніше повідомляли, Шмигаль пояснив, як отримати субсидію і допомогу по безробіттю в карантин.
Як повідомляв Знай.uа, субсидію призначать автоматично, але не всім: українцям пояснили, хто може втратити державну підтримку.
Знай.uа писав, догляд за літніми людьми та особам з інвалідністю: Мінсоцполітики змінило порядок оформлення компенсації.