Верховна Рада України 16 лютого підтримала законопроєкт №2695 щодо посилення відповідальності за окремі правопорушення у сфері безпеки дорожнього руху.

За прийняття відповідного рішення проголосували 325 народних депутатів. Про це повідомляє перший заступник начальника Департаменту патрульної поліції Олексій Білошицький на особистій сторінці у соцмережі Фейсбук.

"Це важливий і дуже потрібний крок у сфері забезпечення безпеки дорожнього руху. Це результат кропіткої і наполегливої праці, яка почалась з 2017 року (після трагічного ДТП у Харкові).", - йдеться у повідомленні. Олексій Білошицький

Автофіксація ПДР, кадр з відео
Автофіксація ПДР, кадр з відео

Ухвалені зміни передбачають зокрема (але не виключно) посилення відповідальності за керування транспортним засобом у стані алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння:

Популярні новини зараз
З 1 січня почне діяти новий законопроєкт: наскільки він засмутить водіїв Готуйтесь до блокування рахунків: кого позбавляють зарплати та пенсій В Україні індексація пенсій отримала "добро": хто отримає надбавку вже у серпні Пенсіонерів змусять повернути частину виплат: є лише 10 днів
Показати ще
  • Вперше: штраф 17 тисяч гривень + позбавлення права керування ТЗ на один рік.
  • Повторно протягом року: штраф 34 тисячі гривень + позбавлення права керування ТЗ на три роки з оплатним вилученням ТЗ чи без такого, або адмінарешт на десять діб з позбавленням права керування ТЗ на три роки з оплатним вилученням ТЗ чи без такого.
  • Двічі протягом року: штраф 51 тисяча гривень + позбавлення права керування ТЗ на десять років з конфіскацією ТЗ, або адмінарешт на п’ятнадцять діб з позбавленням права керування ТЗ на десять років, з конфіскацією ТЗ.

"В контексті керування у стані сп'яніння усуваються прогалини і застарілі норми радянських часів, які передбачали звільнення від відповідальності у зв’язку із малозначністю, передачу справи на розгляд трудового колективу чи закриття такої справи за проходженням строків (строк розгляду буде складати 1 рік).", - йдеться у повідомленні. Олексій Білошицький

Штрафи ПДР, скріншот: YouTube
Штрафи ПДР, скріншот: YouTube

Як зазначається, збільшення штрафу за перевищення максимально дозволеної швидкості більше, ніж на 50 км/год зросте з 510 гривень до 1700 гривень. Також передбачено збільшення штрафу до 510 гривень за: непристебнутий пасок безпеки; розмову по телефону за кермом без гарнітури; відсутність шолома у мотоцикліста.

На більшу суму штрафуватимуть і за залишення місця ДТП з 255 гривень до 3400 гривень з позбавленням права керування транспортним засобом на 1-2 роки або без такого.

Водночас штраф за керування або передачу керування ТЗ особою, яка не має права ним керувати, збільшено з 510 до 3400 гривень, а повторне протягом року – 40 800 грн з позбавленням права керування ТЗ на строк від 5 до 7 років (можливе також оплатне вилучення ТЗ).

За керування ТЗ особою, яка була позбавлена такого права штраф збільшено з 510 до 20 400 гривень, а повторне протягом року – 40 800 гривень з позбавленням права керування ТЗ на строк від 5 до 7 років (можливе також оплатне вилучення ТЗ).

Крім того, збільшено й штраф для пішоходів — за перехід у недозволеному місці доведеться сплатити 255 гривень. Зараз ця сума становить лише 51 гривню.

Скріншот: facebook.com/Bilosh
Скріншот: facebook.com/Bilosh

Нагадаємо, мінімальна зарплата у країнах ЄС: на скільки українці відстають від Болгарії, Угорщини, Румунії. Cвіжі дані стосовно мінімальних зарплат

Як повідомляв портал "Знай.ua", вчорашній випускник лейтенант "Хмара" опинився на передовій під носом в окупантів: "Готові відбити ворожу атаку". Лейтенант Дмитро "Хмара" лише пів року тому закінчив навчання

Також "Знай.ua" писав, що українці просять про субсидії для всього населення країни: "В кого дохід, не перевищує 50 тисяч гривень". Українці просять призначити субсидії всьому населенню країни.