Національний банк України оприлюднив офіційний курс валют на 22 лютого 2021 року.

Відповідна інформація була опублікована на сайті НБУ.

Після традиційної "заморозки" курсу на вихідні разом з потеплінням приходить і буденне коливання показників. Однак перші ознаки весни змогли розбурхати лише євро, який зміг набрати майже 13 копійок. Тепер за одиницю європейської валюти Нацбанк назвав ціну у 33,7768 гривні.

Певне пожвавлення відчув і долар, але йому рвонути вгору не вдалося. Головна валюта світу, яку друкують у США, змогла набрати лише 0,0007 гривні, тобто навіть менше ніж 1/10 копійки за одиницю.

Популярні новини зараз
В Україні повернули обов'язкові повірки лічильників, але не всім: хто може уникнути цієї процедури Юлія Тимошенко, при якій Україна заплатила літаками путіну за газ, вирішила боротися з тарифами на світло Тепер місяцями голодувати? З карток "Ощадбанку" зникають по 25 тисяч гривень Зняти гроші з карти буде неможливо: ПриватБанк вводить важливе оновлення з 1 червня
Показати ще

Курс валют НБУ на 22 лютого

100 доларів США -2784,68 грн

100 євро - 3377,68 грн

Скріншот сайту НБУ
Скріншот сайту НБУ

Понеділкове коливання курсу все ще не завдало суттєвого удару зміцнілій у новому році гривні. Така ситуація продовжує дивувати багатьох експертів: адже за усіма показниками варто було б очікувати падіння української грошової одиниці. Більш "дешева" гривня була б вигідною експортерам — і вони вимушені тепер притримувати валютну виручку, сподіваючися на покращення курсу. Саме тиск основних експортних промислових галузей і стимулюватиме уряд все ж не давати гривні зростати безкінечно.

Однак куди більшу роль відіграють нерезиденти, які продовжують скуповувати пропоновані урядом Облігації внутрішньої державної позики України (ОВДП). Саме надходження цих коштів, які Україні все ж доведеться повертати, дозволяє утримувати міцну гривню навіть попри невтішні світові тенденції, обумовлені пандемією коронавірусної хвороби COVID-19.

Нагадаємо, за оцінками провідних світових банків у 2021 році очікується падіння курсу долара на світових ринках. Основна причина полягає в поступовому ослабленні привабливості долара після тимчасового сплеску попиту під час початку пандемії коронавірусної інфекції.

Також Знай.ua писав, що МВФ спрогнозував реальний ВВП України на 2023-2025 роки.