Певна кількість українців продовжують працювати навіть після виходу на пенсію. Відповідно, через деякий час вони отримують право на перерахунок державних виплат.
Підпишись на наш Viber: новини, гумор та розваги!
ПідписатисяПерерахунок державних виплат відбувається відповідно до певних правил. Про ці нюанси повідомляє портал "
Існує кілька видів перерахунку пенсії. Зокрема, це індивідуальний перерахунок, перерахунок пенсій у зв'язку зі зміною прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність, індексація пенсій.
Хто претендує на індивідуальний перерахунок виплат:
- громадяни, які працюють;
- особи, що переходять з одного виду пенсії на інший;
- при наданні документів про стаж, заробіток, які не були враховані при обчисленні пенсії;
- при встановленні надбавок, підвищень.
Слід зауважити, що перерахунок держвиплат проводиться, коли з моменту призначення пенсії українець напрацював двадцять чотири місяці страхового стажу. Цю процедуру можна здійснити двома способами.
Зазначається, що при перерахунку пенсії за стажем і зарплаті оклад за бажанням пенсіонера враховується або за період з 1 липня 2000 року, або за будь-які 60 місяців поспіль до 1 липня 2000 року і за весь період з 1 липня 2000 року. У першому випадку необхідно підтвердити довідки про зарплату первинними документами.
Крім того, слід враховувати показник середньої зарплати в Україні, який застосовували при призначенні пенсії. Формула перерахунку пенсії пенсіонерам, які працюють, за віком наступна: П = СЗ х КЗП х КС, де П є розміром пенсії, СЗ - середньою зарплатою по країні, КЗП - коефіцієнтом заробітної плати, а КС - коефіцієнтом стажу.
Як зазначається, у Пенсійному фонді можуть допускати прорахунки при перерахунку виплат. Найчастіше це - використання працівником ПФУ за основу середньої зарплати за "не той" період.
При переході на інший вид пенсії або при виході на пенсію за віком співробітники беруть за основу перший показник. У результаті розмір пенсії одразу скорочується в кілька разів.
Нагадаємо, безстрашний медик наполіг, щоб його зі спокійної лікарні взяли на передову: "Десятки врятованих життів". Бойовий медик Володимир служить в одній з механізованих бригад
Як повідомляв портал "Знай.ua", морпіхи поділилися найціннішим з людьми, які гостро потребували допомоги: "Дійсно, врятував чиєсь життя". Про це повідомляє пресслужба Операції об'єднаних сил
Також "Знай.ua" писав, що українці вимагають прирівняти гривню до євро: "Жебраки і вимирають". Люди хочуть прирівняти гривню до євро з метою подолання економічної нерівності