Які саме готуються зміни?
Не встигла стихнути протестна хвиля, викликана нещодавно поданим законопроектом № 4597 про заборону перенесення робочих днів і № 4619 щодо адмінпокарання за кондиціонери, як з'явилося новий привід для обговорення. Тепер мова іде про захист прав виробників квітів.
Підпишись на наш Viber: новини, гумор та розваги!
Підписатися
Експерти і українці обурені: "Дах поїхав повністю…"
Не обійшлося і без ексцесів. 19 лютого у Верховній Раді був зареєстрований законопроект № 5106 щодо захисту прав виробників квітів у горщиках.
М'яко кажучи, саркастично на це відреагували експерти. Зокрема, голова Спілки споживачів комунальних послуг Олег Попенко назвав цей законопроект продовженням серії "законодавчого шлаку".
"Рівень депутатів Верховної Ради цього скликання настільки низький, що вони, відповідно, і подають такої ж якості документи. Можливо, з одного боку, це лобіювання інтересів певних виробників – але головне, що вони ніяк не впливають на життя звичайних українців. Ми не бачимо законопроектів щодо зменшення платіжок. Виходить, що в Україні найбезправніші ті, хто вирощує квіти у горщиках? А не ті 30 млн людей, яким пообіцяли низькі платіжки, а вийшло навпаки – всі мешканці багатоквартирних будинків отримають до 1000 грн більше, ніж рік тому в цей же період", - ділиться з нами експерт з питань ЖКГ, голова Спілки споживачів комунальних послуг Олег Попенко.
Відреагував на "квітковий" законопроект № 5106 і співзасновник ГО "АвтоЄвроСила" Олександр Чернявський.
Не втрималися від коментарів і користувачі соцмереж.
"Ну, можливо, квіти у горщиках подешевшають – зараз це, звісно, дуже важливе питання", - пише автор одного з іронічних коментарів.
А що з ціною на газ?
Як підкреслив експерт, Верховна Рада має намір продовжити ще на 2 роки термін установки газових лічильників населенню, яке використовує природний газ для приготування їжі – до 1 січня 2023 року.
17 лютого на пленарному засіданні Парламенту кількістю у 279 голосів "за" за основу був прийнятий відповідний Проект Закону № 4248-1.
"Лічильники вищевказаної групи споживачів повинні встановлювати оператори газорозподільних мереж (облгази). Витрати на установку закладатимуться в їх тарифну виручку. В Україні сьогодні 2,1 млн домогосподарств без газових лічильників – це приблизно 17%. Це означає, що близько 5 млн українців будуть сплачувати вдвічі більше за газ, ніж споживають", - відзначає голова Спілки споживачів комунальних послуг Олег Попенко.
На домогосподарствах в сільскій місцевості в опалювальний період це позначиться особливо відчутно - за словами експерта, сума становитиме 2500-3000 грн щомісяця.
Тож про подальший розвиток подій читайте на порталі Знай.ua.